featured

Garanti BBVA’dan kritik hamle: Garanti, kripto cüzdan ve transfer hizmetini başlattı!

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto endüstrisinin her geçen daha fazla benimsemesi ile geleneksel finans şirketlerinin de bu sektöre olan ilgisi artıyor. Akbank’ın ardından Türkiye’nin en büyük beş bankasından biri olan Garanti BBVA, kripto para için kritik bir adımı hayata geçirdi. Buna göre Garanti BBVA Kripto’yu duyuran şirket, ilk etapta bu hizmeti çalışanların kullanımına açacağını duyurdu.

Akbank’ın Ak Yatırım’ının ardından Garanti de kendi kripto hamlesini hayata geçirdi. Banka tarafından şirket içi e-posta ile duyurulan kripto cüzdan ve transfer hizmetinin ilk başta şirket çalışanları tarafından aktif olarak kullanılabileceği belirtildi.

Garanti BBVA

Bununla birlikte şirket, Garanti BBVA Kripto’da henüz kripto alım-satım işlemleri yapılamadığı da açıklamaya eklendi. Ayrıca kriptoyla ilgili bu hizmetin bankanın müşterileri tarafından ne zaman kullanılabileceğine dair bir bilgi de paylaşılmadı.

“Garanti BBVA Kripto” hamlesi ve “Kripto Paraların ABC’si!

Garanti BBVA, 2022 yılında resmî web sitesinde “Kripto Paraların ABC’si” başlıklı bir finansal okuryazarlık içeriğine yer verdi. Bununla birlikte geçtiğimiz süreçte kripto paralar ile ilgili Linkedin platformunda çeşitli iş ilanları yayınladı.

İlanda “Dijital Varlık Likidite Yönetimi Proje Sorumlusu/ Product Owner” pozisyonuna alım yapılacağı açıklandı. Ayrıca banka, 2022 Haziran’da “Kripto Varlık Uzmanı/Yetkilisi” aradığını da belirtmişti. Yetkili kişi, BBVA bünyesinde yürütülen ‘Kripto Varlık’ işlemleri bünyesinde yer alacaktı.

 


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin