featured

Ethereum dik bir düşüş yaşarken yatırımcıların bilmesi gereken önemli şey nedir?

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para Haber – Kripto para piyasasındaki en gözde altcoin olan Ethereum’un fiyatı, kritik bir destek noktasını kaybederken düşüş momentumu hız kazanıyor. Düşüş tezinin geçersiz kılınması için 1,560 doların üzerinde kesin bir kapanış gerçekleşmesi gerekiyor.

Ethereum fiyatı endişe yaratıyor

Hafta sonunda Ethereum fiyatı daha fazla düşüş sinyali gönderiyor. 10 Eylül Cuma gününden bu yana ayılar %22 oranında bir düşüş kaydetti. Düşüş ilginç bir zamanda geldi. Çünkü piyasa hissiyatı Merge ile olumluya dönmüştü. Bu önemli güncelleme ile fiyatın yükseleceğine dair spekülasyonlar oldukça fazlaydı.

En gözde altcoin’in fiyatı şu anda 1,384 dolar civarında işlem görüyor. 8 günlük ve 21 günlük EMA seviyeleri klasik bir ölüm haçı üretti.

Elliott Wave ve Fibonacci teorisine dayanarak, Ethereum boğaları, %100 FIb seviyesi 1,250 dolar olarak işaretlenene kadar kenarda kalabilir. 1,250 seviyesi, 200 haftalık EMA ile çakışır. Alıcılar bu seviyede harekete geçebilirler.

Ethereum grafik

Boğalar, 1,560 dolar seviyesinin üzerinde kesin bir kapanış yapabilirlerse düşüş tezi geçersiz kılınacaktır. Böyle bir senaryonun gerçekleşmesi durumunda ise mevcut ETH fiyatından %46 oranında bir yükseliş gerçekleşecektir.

FxStreet


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin