Yatırımcı dikkat! Aptos token fiyatı, Airdrop sonrasında büyük bir çöküş yaşadı

Enflasyon sonrasında kripto piyasasında son durum…

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para Haber – Merakla beklenen ABD Tüketici Fiyat Endeksi az önce açıklandı. Piyasalara yön veren enflasyon verisi beklentilerin altında gerçekleşti. Neredeyse bir önceki verilerle aynı gelmesi piyasaları strese soktu.

Daha önceki dönemde yüzde 8.5 olan enflasyon, Eylül ayı itibarıyla yüzde 8.3’e kadar geriledi. Fakat bu gerileme beklenti üzerinde gerçekleştiği için ani satışlar geldi.

Lider kripto para birimi piyasaya öncülük ederek ani bir olumsuz tepki verdi. Haftaya iyi başlayan BTC, yukarı ivmesini şu an kaybetti. Ancak önünde gideceği önemli yol ve dirençler bulunuyor.

Altcoinler’de ise düşüş nispeten düşük kaldı. Ethereum ve Solana bu konuda daha çok dikkat çekiyor. Özellikle de Solana, son bir hafta içinde olumlu bir bölgede kalabildi.

Bir mumla Bitcoin’den bin dolarlık kayıp

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu, Ağustos Salı günü Tüketici Fiyat Endeksi raporunu paylaştı. %8.3 rakamı, ekonomistlerin sakinleşme beklentilerini aştı. Temmuz rakamlarına karşı 20 baz puanlık bir düşüşe işaret etmesine rağmen negatif karşılandı.

Çalışma İstatistikleri Bürosu Salı günü en son Tüketici Fiyat Endeksi raporunu yayınladı. Gelen TÜFE’ye göre mal fiyatlarının Ağustos ayında yıllık bazda %8.3 arttığı belirtildi.

BTC/USDT, 5 dakika içinde bin dolarlık bir kayıp yaşadı. 15.30’da gelen haberle birlikte 5DK’lık mum dik bir kırmızı mum yaktı.


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin