featured

Elinizde bu altcoin varsa dikkat! Teknik göstergeler düşüşün derinleşeceğine işaret ediyor

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para Haber – Kripto para piyasasındaki gözde altcoin’lerden bir tanesi olan Polygon (MATIC) fiyatının uzun vadeli bir yapının altına düşmesi, Haziran 2022’den bu yana devam eden tüm yükseliş hareketinin sona erdiğini gösteriyor.

Ayrıca, RSI okumalarının yanı sıra haftalık ve günlük grafikteki fiyat hareketi, en yakın destek noktalarına doğru daha fazla düşüşe işaret ediyor.

Fiyat düşüşte

Haftalık grafik, MATIC için aşağı yönlü bir harekete işaret ediyor. Fiyat, Temmuz 2022’den bu yana uzun vadeli yükselen bir paralel kanalda işlem görüyordu.

Nisan 2023’te gerçekleşen arıza, yapıyı geçersiz kılarak yeni bir düşüş eğiliminin başladığını gösteriyor. Şimdiye kadar, fiyat art arda dört haftalık düşüş mum çubuğu yarattı.

altcoin MATIC grafik

Haftalık grafikteki Göreceli Güç Endeksi (RSI) göstergesi de düşüş eğilimine işaret ediyor. RSI, yatırımcılar tarafından bir piyasanın aşırı alım mı yoksa aşırı satım mı olduğunu değerlendirmek ve bir varlığı biriktirip satmayacağına karar vermek için kullanılan bir momentum göstergesidir.

50’nin üzerindeki okumalar ve yükseliş eğilimi, boğaların hâlâ avantajlı olduğunu gösterirken, 50’nin altındaki okumalar tam tersini gösteriyor.

Fiyat kırılırken gösterge 50’nin altına düşerek aşağı yönlü hareketi meşrulaştırdı.

MATIC fiyat tahmini: Arıza daha fazla olumsuzluğa neden olabilir

Günlük zaman çerçevesindeki teknik analiz, altcoin’in fiyatının 8 Mayıs’ta 0,95 dolardaki yatay destek alanından kırıldığını gösteriyor. Yatay destek alanı yılın başından beri yerinde olduğu için bu kırılma çok önemlidir.

Şimdi bölgenin direnç göstermesi bekleniyor. Ek olarak, bölge Şubat ayının başından beri yürürlükte olan alçalan bir direnç çizgisi ile çakışıyor. Bu nedenle, bu çizgi oldukça kritiktir.

MATIC için bir sonraki en yakın destek alanı 0,75 dolar seviyesinde bulunuyor.

Günlük grafikteki RSI değeri de düşüş eğilimi gösteriyor. Çünkü gösterge şu anda 50’nin altında işlem görüyor.

Aşağı yönlü MATIC fiyat tahminine rağmen, 0,95 dolar seviyesinin geri kazanılması durumunda gözde altcoin’in fiyatı yeniden yükselişe geçebilir.

Bu durumda altcoin’in fiyatı, önceki kanalın destek hattı olan 1,20 dolar seviyesine yükselebilir.

BeinCrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin