featured

DOGE ve SHIB 24 saat içinde çift haneli kazançlar kaydetti! Yükselişe devam mı?

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para Haber – Kripto para piyasasında genel olarak toparlanma hareketleri yaşandığından şaka amaçlı üretilen (meme) coin’ler Dogecoin ve Shiba Inu çift haneli kazançlar kaydetti.

Kripto para piyasasındaki en popüler meme coin’ler Dogecoin ve Shiba Inu  son 24 saat içinde %12’nin üzerinde ralli yaptılar. Böylece piyasada yükseliş oranları açısından liderliğe yükseldiler.

CoinGecko’dan alınan verilere göre, Dogecoin gün içinde %13,3 oranında yükseliş kaydetti. Bu yazının yazıldığı sırada ise 0,175 dolardan işlem görüyor.

SHIB ise %12,3 oranında artarak şu anki mevcut fiyatı olan 0,00003206 dolar değerine ulaştı.

Dogecoin 23,2 milyar dolarlık piyasa değeri ile genel sıralamada 12. sırada iken, Shiba Inu da 17,7 milyar dolarlık piyasa değeri ile 13. sırada bulunuyor.

Balinalar dipten Dogecoin ve Shiba Inu satın alıyor

Dogecoin ve SHIB coin’lerin kaydettiği büyük kazançlar, balinaların son günlerdeki hareketlerine atfedilebilir.

Dogecoin Whale Alert verilerinin gösterdiği gibi, perşembe günü erken saatlerde devasa büyüklükteki bir işlemde yaklaşık 1 milyar dolar değerinde Dogecoin satın alındı. Bu da yaklaşık olarak 5,8 milyar adet DOGE yapıyor.

DOGE SHIB tweet

Bundan birkaç saat önce de Dogecoin blockchain’inde yaklaşık olarak 900 milyon dolar değerinde başka bir işlem kaydedildi. Bu da 5,2 milyardan fazla DOGE’ye tekabül ediyor. Fonlar birden fazla cüzdandan tek bir bilinmeyen cüzdana aktarıldı.

Aynı ağ içerisinde son gün içinde görülen 1 milyon ila 5 milyon dolar arasındaki diğer Dogecoin işlemlerinden bahsedilmiyor bile.

Bu arada cuma sabahı WhaleStats tarafından bildirildiği üzere SHIB, minimum 1.000 Ethereum tutan balina cüzdanları arasında USD değeriyle tekrar en büyük token pozisyonu haline geldi.

SHIB bu sıralamaya en son geçen yıl aralık ayında ulaşmıştı.

 

Bugün erken saatlerde, balina cüzdanları arasında üçüncü sırada yer alan “Light” takma adıyla bir balinanın cüzdanlarında 1,9 milyon doların üzerinde değerde 58,9 milyar adet SHIB jetonu eklediği bildirildi.

Son artışa rağmen Dogecoin, mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.731 dolardan %76.5 oranında bir düşüş yaşadı. SHIB ise ekim ayında 0.00008616 dolarlık rekor seviyeye ulaştığından beri bugüne kadar %62,7 oranında değer kaybetti.

decrypt


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin