BTC fiyatı, BlockFi iflasının ardından nasıl hareket ediyor?

BTC fiyatı, BlockFi iflasının ardından nasıl hareket ediyor?

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para Haber – FTX’e maruz kalan BlockFi şirketinin iflas söylentileri dün resmiyete kavuştu. Daha öncesinde iflas haberleri çıkmıştı. Ancak konuyla ilgili net bir açıklama gelmemişti. 28 Kasım Pazartesi günü ise şirket iflası resmen açıkladı.

Piyasa iflasın gelmesine hazırlıklı olduğunu gösterdi. İflas haberinin gelmesinden sonra piyasa bir tepki vermedi. Buna rağmen dün para birimleri temkinli kazançlar elde etti. Bazı tokenler ön plana çıkarken bazıları da çift haneli kayıp gördü. Peki BTC fiyatı şu an nasıl hareket ediyor?

BTC fiyatı, iflas haberlerinden ayrıldı

Bitcoin BTC fiyatı, kripto kredi platformu BlockFi’nin iflas başvurusunda bulunmasıyla son 24 saatte %1,71 arttı. Son 24 saatte Bitcoin işlem hacmi 25.195.723.296 USD oldu. 

Özellikle, bir kripto para birimi borç vereni olan BlockFi, FTX’in iflas başvurusunun ardından para çekme işlemlerini askıya aldıktan sadece birkaç gün sonra, Pazartesi günü iflas koruması başvurusunda bulundu. 

İflas başvurusuna göre, FTX’e önemli ölçüde maruz kalması bir likidite krizine neden oldu. Sam Bankman-Fried tarafından kurulan FTX, kullanıcıların üç gün içinde platformdan 6 milyar dolar çekmesi ve rakip borsa Binance’in bir kurtarma anlaşmasını geri çekmesinin ardından bu ayın başlarında ABD’de iflas başvurusunda bulundu. Kripto para piyasasının piyasa değeri düne göre %2,25 artışla 837 milyar dolar oldu.

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin