featured

Bitcoin ETF’si için SEC’ten yanıt bekleniyor: Olası bir gecikmenin sonuçları BTC için nasıl olacak?

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Ekonomist ve tüccar Alex Kruger, Ark Invest tarafından başvurusu yapılan Bitcoin spot ETF’si hakkında SEC’in bir karar vermesi ya da vermemesinin ardından kripto piyasasında fiyat hareketinin muhtemel yönü hakkındaki görüşünü paylaşmak için X uygulamasında (eski adıyla Twitter) konuyla ilgili gönderi paylaştı.

Kruger, Bloomberg analisti James Seyffart’ın, Cathie Wood’s Ark Invest ve 21 Shares tarafından başvurusu yapılan BTC spot ETF ile ilgili Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun kararı hakkında yakın zamanda attığı bir tweet hakkında yorum yaptı.

“Fiyatlar koşacak ve arkasına bakmayacak.”

Başvuru mayıs ayının ortasında yapıldığından SEC’in bu konudaki kararı için son tarih 13 Ağustos. Ancak bu tarih pazar gününe denk geldiği için düzenleyici kurumun bu konuda 11 Ağustos Cuma gününe kadar karar vermesi bekleniyor.

Bitcoin ETF başvurusu BTC fiyatını etkilemeyecek!

Alex Kruger, twitter gönderisinde SEC’in BTC ETF lansman başvurusunu onaylayıp onaylamamasına ya da geri çevirip çevirmemesine, hatta değerlendirmek için ek süre talep edip etmemesine bakılmaksızın bunun BTC için önemli olmayacağını yazdı.

Bitcoin

Ekonomist, bunun şimdiye değin fiyatlandırıldığına inanıyor. 12 Temmuz’da menkul kıymetler düzenleyicisi, Ark BTC spot ETF başvurusunu incelemek için daha fazla zamana ihtiyaç duyduğunu açıkladı.

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde SEC, birkaç Bitcoin vadeli işlem ETF’sini onayladı. Ancak Bitcoin spot borsa yatırım fonlarının ortaya çıkmasına aktif olarak direniyor. Grayscale’in Bitcoin fonunu bir ETF’ye dönüştürme başvurusunu reddetmesinin ardından şirket, mahkemede hedefine ulaşmayı umarak düzenleyiciye dava açtı.

BTC spot ETF’leri kurmak için başvuruda bulunan diğer finans devleri arasında en büyük küresel fon yöneticisi BlackRock, Fidelity, VanEck, Bitwise ve diğerleri yer alıyor. Cathie Wood, SEC’in aynı anda birkaç Bitcoin spot ETF’sini onaylayabileceğine inanıyor.

u.today


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin