featured

Ayı Sinyali mi Yoksa Ayı Tuzağı mı? BTC Fiyatı Satış Baskısında

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto para haber – BTC Fiyatı Satış Baskısında. Bitcoin (BTC) boğaları, göstergeler potansiyel bir piyasa toparlanmasını işaret ederken trend çizgisi destek seviyesinde ayı momentumuyla karşı karşıya kaldı.

Geçtiğimiz 24 saat içinde, ayılar BTC fiyatı üzerindeki hakimiyetlerini güçlendirdi ve fiyat $29,320.13’ten $28,933.74’e düştü. Haberin yazıldığı dakikalarda Bitcoin $28,924 seviyesinde işlem görüyor.

 Ancak, Bitcoin meraklıları için halen umut var. $28,933.74 destek seviyesi kritik bir savunma hattını temsil ediyor. Eğer ayılar bu seviyeyi kırarsa, BTC’nin bir sonraki destek seviyesi yaklaşık olarak $28,800 civarında olacaktır. Önemli bir şekilde, bu seviye tarihsel olarak güçlü bir destek olarak işlev görmüş ve daha fazla düşüşü önlemek için alıcıları çekebilecek bir noktadadır.

Dahası, Bitcoin’in piyasa değeri bu durgunluk sırasında sadece %0.62 düşerek $566,398,762,995’a geriledi. Buna karşılık, 24 saatlik ticaret hacmi %20.25 artarak $14,172,016,761 oldu. Bu, ayı momentumunun ortasında bile BTC’ye karşı hala güçlü bir ilgi olduğunu göstermektedir.

BTC/USD Teknik Göstergeler Stokastik RSI, 19.40 okuma ile aşağı doğru işaret ederek, ayı momentumunun şu anda güçlü olduğunu gösteriyor. Sonuç olarak, satış baskısı bu şekilde devam edebilir ve fiyatları düşürebilir. Ancak, aşırı satım eşiği olan 20’nin altında boğalı bir dönüşüm hala mümkün görünüyor.

Bu arada, RSI, 42.93 okuma ile sinyal çizgisinin altına kaydığında, piyasa duyarlılığının ayı yönlü olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, RSI henüz aşırı satılan seviyelere ulaşmadığı için daha fazla fiyat düşüşü bekleniyor olabilir.

Bunların yanı sıra, Chaikin Para Akışı (CMF), şu anda pozitif 0.14 okuma ile piyasada hala bazı alım baskısı olduğunu gösteriyor. Bu trend, alım baskısının fiyatları artırabileceği şeklinde boğalı bir dönüşümü tetikleyebilir.

Boğaların toparlanması mı yoksa ayı tuzağı mı?

Bitcoin bu kritik destek seviyesinde denemeler yaparken, toparlanma BTC’nin nasıl tepki verdiğine bağlı olacaktır. Eğer BTC fiyatı $29,200 direnç seviyesinin üzerine geri dönerse, bu duyarlılıkta bir değişim sinyali olabilir, daha fazla alıcıyı çekebilir ve boğalı bir toparlanmaya yol açabilir. Ancak ayılar $28,800 destek seviyesini kırarsa, daha fazla fiyat düşüşüne şahit olabiliriz.

Sonuç olarak, ayısal momentum zorluk yaratsa da, boğalı bir toparlanma potansiyeli devam etmektedir. Yatırımcılar, Bitcoin’in mevcut destek seviyelerine nasıl tepki verdiğini izleyerek BTC’nin gelecekteki seyirini daha iyi anlayabilirler.

coingape

Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin