youtube
Grayscale, ETF için New York Kıymetler Borsası ile resmi görüşmeleri başlattı
Grayscale, ETF için New York Kıymetler Borsası ile resmi görüşmeleri başlattı

Grayscale, ETF için New York Kıymetler Borsası ile görüşmelere başladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Bitcoin ETF onayında hareketli dakikalar yaşanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftadan bu yana ETF haberleri ile piyasa yoğun bir dönem geçiriyor. Son olarak SEC, ETF için yeşil ışık yakmıştı. ProShares’in ETF onayından sonra ise bir bombayı da Grayscale patlattı.

Grayscale’in ETF söylentileri üzerinden henüz 2 gün geçmesine rağmen şirket, ilk resmi adımı attı. İki gün önce paylaştığımız haberde Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert, Bitcoin Trust’ını borsa yatırım fonuna dönüştürme potansiyeli olduğunu açıklamıştı. Haber sıcaklığını korurken ilk resmi görüşmeler başladı.

Piyasanın önemli şirketlerinden biri olan Grayscale, Bitcoin fonunu ETF işlemine dönüştürebilmek için New York Kıymetler Borsası ile görüşmelere start verdi. ProShares’in ETF onayı alması Grayscale’i de harekete geçirdi. Şirket adımı, ProShares’in ETF işlemini gerçekleştirdiği 19 Ekim Salı gününü seçti.

Grayscale için büyük bir adım

ETF ile gündemin sürekli meşgul olduğu kripto endüstrisi gitgide gelişiyor. Şirketler bu gelişimden pay almak için farklı yeniliklere imza atıyor. Grayscale şirketi de ETF alanında yeni bir gelişme için büyük bir adım attı.

Bitcoin Trust (GBTC) olarak bilinen fonu direkt olarak işleme almayı hedefliyor. Bunun için ise Amerika Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu olarak bilinen merciye müracatını gerçekleştirdi. Konuyla alakalı şirketin küresel ETF başkanı David LaValle şu açıklamaları yaptı;

“Düzenleyiciler, belli bir varlığın vadeli işlemlerde tutulması konusunda rahatlayabilir. ETF’ler spot fiyatıyla daha rahat olunması gerektiğini düşünüyoruz. GBTC, fiziksel destekli ürünleri baz aldığımızda yatırımcının talebini güçlü şekilde kanıtlıyor.”

seekingalpha


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin