in , ,

Fundstrat’tan Thomas Lee Bakkt etkisi konusunda “Çok Olumlu”; Lansman için son 3 gün!

Bakkt
Bakkt ’ın aylık Bitcoin vadeli işlemleri işlem hacminde artış

Fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlemleri sunan ve piyasada oldukça popüler hale gelen Bakkt projesi, nihayet Eylül ayında hayata geçiyor. Fundstrat CEO’su Thomas Lee, Bakkt’ın açılmasını kurumsal yatırım üzerindeki etkisi nedeniyle “çok olumlu” olarak görürken kripto Twitter topluluğu Bitcoin fiyatını nasıl etkileyeceğini merakla bekliyor.

Bakkt, kurumların kripto para olan güvenini artırmaya yardımcı olacak

Tanınmış Amerikalı işadamı ve özel sermayenin öncülerinden biri olarak bilinen Thomas Lee, Bakkt’ın kurumsal yatırım üzerindeki etkisini Twitter hesabı üzerinden değerlendirdi.


Kripto topluluğunun Bakkt’a bakışı

Diğer twitter topluluğu üyeleri, Bakkt’ın lansmanına farklı görüşlerle tepki gösteriyor. Birçoğu, Bitcoin fiyatının büyük çaplı manipülasyona bağlı olarak önemli ölçüde kısa bir düşüş dönemi başlatacağına inanıyor.

New York Menkul Kıymetler Borsası’nın (NYSE) yaratıcısı olan Intercontinental Exchange (ICE), bir Bitcoin vadeli işlem borsası ve dijital varlık platformu Bakkt’ın tanıtımını yaptı. 23 Eylül’de yapılması planlanan lansmanın, kurumsal yatırımı kripto para piyasasına getirmesi bekleniyor.

Bu girişim, bütünüyle oldukça ilginç sonuçlar doğurabilir. Çünkü Bakkt, mevcut kripto para alım satım altyapısıyla rekabete girecek. Bakkt, aynı anda hem vadeli işlem alanında (özellikle CME’ye karşı) hem de spot kripto borsalarına karşı rekabet edecek. Bakkt, yalnızca kripto pazarı için bir oyun değiştirici olmayacak gibi. Aynı zamanda Bitcoin tabanlı ürünleri ana akıma sunulacağı için yatırım alanının tamamına etki edebilir.

coingape

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ethereum işlem hacminin yüzde 14’ü Binance Smart Chain’e geçti

Binance BEAM listelemesini erteledi: Fiyat yüzde 30 yükseldi!

Bitcoin ve XRP

Bitcoin ve altcoin’lerde şimdi yön neresi? İşte 2 başarılı analistin tahmini