Do Kwon, Güney Kore pasaportundan mahrum kalacak…

Do Kwon, Güney Kore pasaportundan mahrum kalacak…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Terra Labs kurucusu Do Kwon’la ilgili çember daralıyor. Güney Koreli yetkililer kurucuyu daha çok sıkıştırmanın yollarını arıyor. Ancak hükümetin başarsız olduğu konusunda dedikodularda dolaşmaya devam ediyor. Ekosistemdeki büyük çöküşün ardından suların durulmaması ve mağdurların ihtiyaçları çözülememesi sürece daha da çıkmaza sokuyor.

Güney Koreli iktidar partisi milletvekili Yoon Sang-hyun, Ulusal Meclis’in Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) ile ilgili parlamento denetiminde yaptığı yorumlarda, hükümetin başarısız olduğunu dolaylı yoldan ortaya çıkardı. Sadece ülke içinde 280.000’den fazla insanı etkileyen Terra-LUNA çöküşünü araştırmak için ülkenin özel bir savcı ataması gerektiği düşünülüyor.

Milletvekili Yoon, Mayıs ayında kripto çöküşünden sorumlu olabilecek hükümet yetkililerini belirlemek için tarafsızlığı sağlaması beklenen bağımsız bir avukata ihtiyaç olduğunu düşünüyor. Bu yüzden özel bir savcı ile Terra-LUNA hakkında yeni bir soruşturma çağrısında bulundu.

Do Kwon’un, pasaportu geçerli olmayacak mı?

Yetkililer, Do Kwon üzerindeki baskıyı yoğunlaştırmaya çalışıyor. Terra’nın kurucusu Do Kwon yakında Güney Kore pasaportunu kaybedecek. Güney Koreli yetkililer, Do Kwon’dan eve dönmesini ve Terra ekosisteminin 60 milyar dolarlık çöküşüyle ilgili suçlamalarla yüzleşmesini istedi.

Ayrıca Do Kwon Interpol’ün kırmızı listesine de geçtiğimiz ay eklenmişti. Ancak, şu an itibarıyla konumu hala belirsizliğini koruyor. Güney Koreli yetkililer, Terra kurucusunun pasaportu geri vermesi gerektiğini, aksi takdirde yaklaşık 14 gün içinde iptal edileceğini söyledi.

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin