kayseri escort
Adacash
Winkyverse
Çin’den dikkat çeken hamle Cüzdan uygulaması geldi!

Çin’den dikkat çeken hamle: Cüzdan uygulaması geldi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Çin’in uzun süre üzerinde çalıştığı dijital para biriminde artık ışık görüldü. Kripto varlıklara karşı sert bir tavır sergileyen Çin, kendi dijital para birimi için bir hayli mücadele ediyordu. Dijital yuan’ın kullanımı noktasında kripto varlıkları engel olarak gören Asya ülkesi öncelikle kısıtlama yoluna gitmişti. Daha sonrasında önüne geçemeyeceğini anlayınca tamamen yasakladı.

Ülkede sadece kripto varlıklar yasaklanmadı, bunun yanında madencilik faaliyetleri yürüten bireysel ve kurumsal şirketlerinde işlemlerine son verildi. Katı kuralların ardından ilk sıcak haber bugün geldi. Asya ülkesi artık kendi para birimini kullanabilmek adına bir cüzdan uygulamasını hayata geçirmeye çok yakın. 

Çin, Android ve iOS platformlarında dijital yuan için dijital cüzdan pilot uygulama başlattı. Cüzdan uygulaması ülkenin yerel CBDC’si için resmi bir kamu lansmanı beklediği sırada açıklandı. Çin asıl 2014 yılında geliştirme çalışmalarına başlamıştı. Ülke, bağımsız dijital para birimini geliştiren ilk ülkeler arasında yer alıyor.

Cüzdan uygulamasıyla ilgili görseller paylaşıldı

Huobi

Cüzdan uygulamasıyla ilgili görseller paylaşıldı

Çin’in dijital cüzdan uygulamasıyla ilgili görsel paylaşımları yapıldı. Henüz pilot uygulama olmasına rağmen ülke içinde kullanıma açık. Yerel bir dijital medya platformu BlockBeats’ten cüzdan uygulaması hakkında bir tweet attı.Deneme sürümü herkesin indirip kullanabileceği şekilde olduğu belirtildi. Medya platformu, 

“Uygulama, bireysel kullanıcıların pilot denemeler gerçekleştirmeleri için Çin’in CBDC’sinin resmi hizmet platformudur. e-CNY kişisel cüzdan açma ve yönetimi, e-CNY değişimi ve dolaşım hizmetleri sağlar.”

Yerel bir dijital medya platformu BlockBeats'ten cüzdan uygulamasını paylaştı

Çin dijital yuanı 2022’de kullanabilecek mi?

Çin, yıllardır dijital yuanı çıkartacağını söylüyor. Ancak Çin hükümeti ve yetkilileri her yıl CBDC’nin test kapsamında olduğunu belirtiyor. Asya ülkesinde çeşitli spekülasyonlar dönmeye devam ediyor. Gelen haberlere göre ise, yalnızca çevrimiçi ödemeler ve sigorta ödemesi dahil olacak. Birçok Avrupa ve Asya ülkesi de 2022’de CBDC denemelerine başlamanın eşiğinde. Fakat Çin, geliştirme ve test etme açısından daha ileri seviyede olduğu biliniyor.

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fake rolex
Bizi Takip Edin