featured

Çin Merkez Bankası Yuan riski nedeniyle kripto paralara odaklanıyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin Merkez Bankası Yuan riski nedeniyle kripto paralara odaklanıyor. Çin Merkez Bankası, ulusal paranın korunması amacıyla, kripto para birimlerini yakından takip edeceğini ve bu yıl en önemli önceliklerinden biri olacağını söyledi.

2018 yılı için üç öncelikten biri Çin Yuan’ını güvence altına almak

Perşembe günü yapılan açıklamaya göre, Çin Halk Bankası (PBoC), ülkenin ekonomik gelişimine yönelik düzenlenen konferans çağrısında bu yılki gündeminin genel hatlarını açıkladı. PBoC başkan yardımcısı Fan Yifei, merkez bankasının dijital para birimlerine yönelik araştırma ve geliştirme çalışmalarının olumlu ilerlediğini belirtti. Ancak 2018 yılı için üç öncelikten birinin Çin Yuan’ını güvence altına almak olduğunu vurguladı.

Çin Merkez Bankası Yuan riski nedeniyle yeni düzenlemeler yapacak

Fan Yifei, merkez bankasının Çin Yuanı’nın güvenliğini sağlamak adına “çeşitli kripto paraları düzenleyeceğini”, bunu yapmak için de uygulanan düzenlemelerin daha da sağlam hale getirileceğini söyledi. Söz konusu açıklamalar, önümüzdeki dönemde kripto paralar için Çin’in planlarını pek açıklamamış olsa da, ajansın Çin’deki mali sağlığı zayıflatabilecek ilgili projelerin incelenmesinde aldığı geniş çaplı önlemlerin bir parçası olduğu belirtiliyor.

Zhou Xiaochuan kripto paraların Çin ekonomisine zarar verebileceğini düşünüyor

PBoC’nin eski başkanı olan Zhou Xiaochuan, Mart ayında kripto paralar hakkında açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarda kripto paralara yönelik olumlu görüşler mevcut değil. Zhou Xiaochuan kripto paraların Çin ekonomisine zarar verebileceğini bu nedenle de insanların kripto paralar üstünden yapılan spekülasyonlara karşı dikkatli olması gerektiğini belirtti. Ayrıca ülkedeki kolluk kuvvetlerinden sorumlu olan Kamu Güvenliği Bakanlığı Ocak ayında bir duyuru yayınladı. Bu duyuruda, Çin’de kripto paralar odaklı hileli yatırımların peşine düşüleceği belirtiliyor.

Coindesk

 

Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin
%d blogcu bunu beğendi: