in , ,

“Bu kripto para Bitcoin’i geçecek, gerçek dijital altın olacak!” Analist açıkladı

“Bu kripto para Bitcoin’i geçecek, gerçek dijital altın olacak!” Analist açıkladı
“Bu kripto para Bitcoin’i geçecek, gerçek dijital altın olacak!” Analist açıkladı

Kripto Para Haber – Eleştirmenler, ölçeklenebilirlik sorunları nedeniyle dünyanın en büyük ikinci blok zincirini hedef almaya başladı. Ethereum bir süredir aşırı tıkanıklıkla mücadele ediyor ve ağdaki işlem ücretleri fahiş boyutlara ulaştı. Ethereum’daki bu darboğaz, kurumsal yatırımcıların blok zincirine katılmasını engellemeye başladı.

Ethereum ve Bitcoin pek sık kıyaslanmıyor

Fiyat hareketlerinin yanı sıra Ethereum, her ikisi de farklı temel ekonomi göz önünde bulundurularak inşa edildiğinden nadiren Bitcoin ile karşılaştırıyor. Bitcoin, yasal ve güvenilir bir değer deposu ve altının dijital bir versiyonu olarak görülüyor. Buna karşılık, Ethereum’un kripto ekosisteminin temeli olduğuna inanılıyor. Merkezsiz uygulamaların (DApps) sayısı, geliştiricilerin sayısı ve günlük kullanıcılar söz konusu olduğunda, Ethereum kuşkusuz sektörün zirvesinde yer alıyor.


Bununla birlikte büyük bir yatırımcı, Ethereum’un, faydalarıyla ile ilgili olarak sonunda Bitcoin ile aynı seviyede olacağını düşünüyor. Yatırımcı, Ethereum ağındaki yaklaşan ağ değişikliklerinin onu kripto para kralından “daha iyi bir dijital altın” yapabileceğini belirtiyor.

Bitcoin’de biriken kurumsal yatırımcılar ETH’ye de kayabilir

Çoğu insan, Bitcoin rallisinin, kripto piyasasını büyük bir kurumsal para akışı ile beslendiğine inanıyor. Küresel salgının ışığında finansal sistem üzerinde kalın bir belirsizlik bulutu ağırlaştıkça, geleneksel finans alanında daha fazla yatırımcı piyasaya akın ediyor.

2017 boğa piyasasının aksine, Bitcoin’in mevcut yükseliş hareketleri artan kurumsal katılım ile karakterize ediliyor. Bu ralli ile BTC fiyatı çok az dirençle 18.000 dolar seviyesini geçebildi. Kripto para birimi şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolara çok yakın. Ethereum da son aylarda yükselişe geçti, ancak 1.432 dolarlık rekor seviyesinden çok uzak.

Kripto para yatırımcısı ETH 2.0’ı işaret ediyor

ETH’nin Bitcoin’e kıyasla yetersiz kalan performansı, kurumsal sermayenin giderek daha popüler hale gelen “dijital altın” anlatısı nedeniyle Bitcoin’in fiyatını yükseltmesine bağlanabilir.

Tetranode adıyla anılan büyük bir Ethereum yatırımcısı, PoS ihracı ve EIP-1559’un negatif enflasyonla sonuçlanacağını öne sürdü. Yatırımcıya göre Ethereum, dijital altının üstün bir versiyonu olmak için Bitcoin’i geride bırakacak ve şu anda kenarda olan kurumsal yatırımcılar ETH’de konumlanacak.

zycrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikkat: Bu stablecoin metriği Bitcoin için yeni bir düzeltmeye işaret ediyor!

Dikkat: Bu stablecoin metriği Bitcoin için yeni bir düzeltmeye işaret ediyor!

Volatil görüntü çizen Bitcoin'de sırada hangi seviyeler var?

Volatil görüntü çizen Bitcoin’de sırada hangi seviyeler var?