Bloomberg analizlerine göre bu önemli gösterge Bitcoin’de dibin görüldüğü nü işaret ediyor

Bloomberg analizlerine göre bu önemli gösterge Bitcoin’de dibin görüldüğüne işaret ediyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Bloomberg analistlerine göre, sık kullanılan popüler bir fiyat momentum göstergesi kritik bölgeye girdi.

En büyük kripto para birimi Bitcoin, Fed’in duyuruları ve Rusya Merkez Bankası uyarıları üzerine neredeyse 38.000 dolara düştü. Ancak, satıcıların hakimiyeti geçici olabilir.

RSI, Bitcoin fiyatının dibe yakın olduğunu söylüyor

Bloomberg Business uzmanları tarafından paylaşılan analize göre Bitcoin’in göreceli güç göstergesi (RSI) “çok sık görülmeyen” 30-40 bölgesine girdi.

Tarihsel olarak, RSI 40’ın altında olduğunda, Bitcoin (BTC) aşırı satımda olarak kabul edilir: Bu noktada genel görüş, ayıların fiyatı daha da diplere götürmek için enerjisinin tükendiği yönündedir.

RSI, 1978 yılında hisse senedi ve emtia analisti J. Welles Wilder tarafından formulize edildi.

Sermaye değeri yüksek kripto paralar için RSI, Ocak ayının başından bu yana “aşırı satım” bölgesinde bulunuyor.

7 Ocak 2022’de, ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum (ETH) için iki yılın en düşük seviyesine ulaştı. Bu nedenle bazı analistler, BTC ve büyük altcoinlerin devam eden mini ayı piyasasının dibine yaklaştığını söylüyor.

2022’de kripto boğaları için en acılı üçüncü gün

Bitcoin (BTC) son 24 saatte %10’dan fazla düştü: Fiyatı, önemli miktarda satışlar gerçekleşirken büyük kripto para borsalarında kısa bir süreliğine 38.100$’a ulaştı.

Piyasada oluşan panik havası ise ABD Merkez Bankası’nın parasal sıkılaştırmaya doğru kaymasına bağlanıyor.

Coinglass’a (eski adıyla Bybt) göre, son 24 saat içinde 726 milyon dolardan fazla kripto para pozisyonu tasfiye edildi; boğalar bu devasa hacmin %81’inden fazlasına sahip.

u.today


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin