Bitcoin son durum Piyasa iyileşmesi BTC’yi 50K üstünde tuttu

Bitcoin son durum: Piyasa iyileşmesi BTC’yi 50K üstünde tuttu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Kripto piyasasının lider kripto para birimi 7 Aralık Salı günü 52.000 dolar seviyesinden bir et yedi. 52K geçilmediği için bir miktar aşağıya yönlü düzeltme yaptı. Bitcoin için güzel haber ise günlük kapanışı yine 50K üzerinde yapması oldu. Bitcoin son durum için fiyatın 50.200 dolar civarında dolaştığını görüyoruz.

Bitcoin önderliğinde kripto piyasası iyileşmeye gitti. Özellikle altcoinlerin lideri Ethereum, 4 bin doları tutması önemli dönüm noktası olarak kabul edildi. Ethereum, Bitcoin’e karşı direnç göstermesi diğer varlıkları cesaretlendirdi. Altcoinlerde anlık yüzde 50’ye varan yükselişler yine göze çarptı.

Bitcoin son durum ve grafikler

BTC her ne kadar 52.000 dolar seviyesinden dönse de 50 bin bandını koruyor. Fiyat şu anlık bizlere yükseliş emaresi gösteriyor. Ancak 52.00 doların önemli psikolojik seviye olduğunu hatırlatalım. Bitcoin son durum için saatlik ve günlük grafiklere göz atalım.

BTC:USD saatlik grafik

BTC/USD saatlik grafik

Bitcoin fiyatı, baskı altında 50.000 dolar seviyesine doğru geri çekilme yaşadı. Ancak daha sonra geniş pazardan gelen destek ile yeniden direnç bölgelerini test etti. 53.600 dolarlık direnci yeniden denedi.

Michael van de Poppe, “Bitcoin son durum, 53,5-55.5 bin dolar bölgesini yeniden test etmek isteyebilir. Tutunmasını görmek istediğim bir alan olduğu son çöküşten bu yana trend hala yükseliyor” şeklinde yorumda bulundu.

BTC:USD günlük grafik

BTC/USD günlük grafik

Bitcoin günlük hedeflerde sinirli bir bekleyiş devam ediyor. Ayı ve boğaların fazlasıyla gergin olduğu bir ortam var. Son 24 saat içinde hafif bir düşüş ile ayılar işi çıkmaza sokmak istiyor. Öte yandan boğalar 50K banıdını korumak istiyor.

BTC/USD 50.000$ seviyesinin altına düşerse, fiyatı daha da derinleşebilir. Bununla birlikte, 200 günlük Basit Hareketli Ortalama’da (SMA) 46.708 dolar civarında destek bulabilir. MACD’nin negatif bölgede sıfır çizgisinin altında hareket etmesi bu karamsar görünümü vurguluyor.

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık! Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin