Bitcoin madencileri rezervleri artırdı Madenciler satışları durdurdu mu?

Bitcoin madencileri rezervleri artırdı: Madenciler satışları durdurdu mu?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – 2021 yılında kripto dünyası her açıdan farklı bir dönem geçirdiğini söylemiştik. 1 sene boyunca farklı olaylara tanıklık ettik. Yatırımcılar, madenciler, kurumsal şirketler derken çoğu olayı gördük ve bizzat yaşadık. Bu süreçte Bitcoin madencileri ise altın çağını yaşadığını görebiliyoruz.

Zincir üstü veriler Bitcoin madencilerinin top zirvesini doğruluyor. Bu yıl içinde hem kurumsal hem bireysel madencilik faaliyetlerinin fazlasıyla başarılı olduğu gözler önüne seriliyor. Çin yasaklamalarına ve baskılarına rağmen madenciler hız kesmeden üretimine devam etti. 

Madenciler BTC biriktirirken rezervlerinin arttığını gösteriyor. Puell Multiple, madencilerin mevcut fiyat seviyesinden satış yapmak istemediklerini doğruluyor. Yani Bitcoin madencileri en yüksek seviyeye ulaşmış olsalar dahi satış yapmayı şu anlık düşünmüyor.

Bitcoin madencileri rezervleri bu seneni en yüksek seviyesinde

Bitcoin madencileri rezervleri bu seneni en yüksek seviyesinde 

Bir CryptoQuant göndersin de madenciler satıştan önce bekliyor. Bu bekleme esnasında ise BTC madenci rezervi büyük ölçüde artıyor. Saklama yolunu seçen Bitcoin madencileri için iki metrik daha iyi veri sunuyor. 

Yükseliş trendi, madencilerin satmak yerine varlıkları biriktirdiğini gösteriyor. Aksine, bir düşüş trendi madencilerin Bitcoin’lerini terk edebileceğini düşündürüyor. Diğer gösterge, madencilerin tüm kripto paralarını bugün satarlarsa geçen yıla kıyasla fazlasıyla karlı oluyor. Paylaştığımız grafikte BTC madenci rezervi artığını gösteriyor. Bu göstergenin değeri, yılın en yüksek seviyesi olarak kabul edilebilir.

Puell Multiple’nin değeri 1.13 civarında görünüyor. Bu kadar düşük bir değer, madencilerin mevcut seviyede satış yapmayı o kadar karlı bulmadığını gösteriyor. Bu, madencilerin şu anda Bitcoin paralarını elinde tuttuğunu gösteriyor.

newsbtc


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık! Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin
%d blogcu bunu beğendi: