Bitcoin fiyatı düşüşe rağmen yakın zamanda hedefine ulaşabilecek mi?

Bitcoin fiyatı düşüşe rağmen yakın zamanda hedefine ulaşabilecek mi?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Bitcoin teknik grafiği, haftalık zaman çizelgesinde çift dipli bir formasyonu oluşturuyor. Bitcoin fiyatı son üç ayda bu seviyeden iki kez toparlanmıştı. Bu model için temel destek 19000$.

Çift dip modeli genellikle piyasa aşağıda dip ararken olur. Eğer düzgün bir şekilde yürütülürse önemli bir toparlanma başlatabilir. Ayrıca, Bitcoin fiyatı şu anda 21.000 doların biraz altında işlem görüyor. Ancak bu modelin etkisi altında, 25.000 dolarlık boyun çizgisi direncine yükselmesi gerekiyor.

Haftalık grafikte teknik gösterge

  • EMA’lar: 25.000 dolarlık boyun çizgisinde dalgalanan 20 ve 200 EMA, onu yüksek bir alan ilgisi (AOI) haline getiriyor.
  • RSI: RSI eğimindeki bir yükseliş ayrışması, çift dip formasyonunun tamamlanmasını destekliyor.

20800 dolarlık destek kaybedilecek mi?

Bugün, yeni yayınlanan Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) yıllık %8,3 enflasyona işaret etti. Bu da Bitcoin fiyatında ani satış baskısına yol açtı. Üstelik bu olumsuz TÜFE verisinin ardından %1’lik faiz artırımı da olası görünüyor.

Sonuç olarak, Bitcoin fiyatı bugün %6,6 düştü ve şu anda 20750-20.900$ seviyesinde işlem görüyor. Bununla birlikte, hacim etkinliği, Bitcoin fiyatının toparlanmasının son altı gününe kıyasla oldukça düşük kalıyor.

Bitcoin fiyatı 20.800-20.600 $ ve 20 günlük EMA’nın birleşik desteğine ulaştı. Bu nedenle, Bitcoin fiyatı bu desteğin üzerinde devam ederse, yukarıdaki yükseliş teorisi görülebilir. Bugünün mum kapanışı dikkatle takip edilmeli.

Gbextr
  • Direnç seviyesi – 22.550$ ve 25.000$
  • Destek seviyesi – 20.800$ ve 18.830$

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin