in ,

Bitcoin (BTC) Yuan düşüşüyle 11.500 doları aştı

Çin
Çin Blockchain’de yükselirken kripto para spekülasyonuna karşı uyarıyor

Bitcoin fiyatı, üç hafta boyunca ilk kez 11.500 USD’yi geçti. Yükseliş, Temmuz ayının ikinci yarısında, fiyatların 10.000 USD’nin altına düştüğünü gösteren kayıplardan sonra görülüyor.

Bitcoin yükselirken yuan düşüyor

Yükseliş, ABD ile yükselen bir ticaret savaşı nedeniyle Çin Yuanı’nın değerindeki tarihi bir düşüşün ardından ortaya çıkıyor. Yuan şimdi, Trump’ın Çin’den yüzlerce milyar dolarlık ithalatı için %10 daha fazla tarife empoze edeceğini açıkladıktan sonra 11 yıl içinde ilk kez dolar başına 7’nin altına düştü.

Yuan’ın hareketiyle ilgili spekülasyonlar, Çin Halk Bankası’nın (PBC) belki de para biriminin tarifelerle mücadele etmek için değer kaybetmesine ve özellikle Pekin’in Trump’ın açıklamasının ardından tekrar mücadele etmeye yemin etmesinin ardından rekabetçi bir şekilde kalmasını sağlıyor. Ancak, düşüş forex piyasasında paniğe bağlı olabilir.

Fiyat eğilimleri, yatırımcıların paralarını yedi aylık zirveye yükselen Japon Yen gibi algılanan güvenli liman varlıklarına taşımasına neden oldu. Bununla birlikte, değer olarak artan sadece yen değil, Bitcoin (BTC) yuanın değer kaybına önemli ölçüde tepki gösteriyor. Bu, Çin’deki katı sermaye kısıtlamalarından kaynaklanıyor olabilir ve bu da yatırımcıların sınır ötesi para taşımak için nispeten kolay bir yol olan Bitcoin’e dönmelerine neden olabilir.

Yuan’ın düşüşü, Hong Kong’daki gerilimleri, sermaye uçuş seviyesini ve Bitcoin’i artırarak daha da şiddetlenmiş görünüyor. Günümüzde de yeşil renkte yanıp sönen Ethereum (ETH), Tron (TRX) ve Litecoin (LTC) ile diğer altcoin’ler kazanıyor gibi görünüyor. Bitcoin meraklısı ve milyoner Michael Novogratz durumu bir tweet ile şöyle özetledi:

7.0 üzerinden yuan ile, bir FX savaşı, HKG’de istikrarsızlık ve sermaye uçuşunun başlangıcı… BTC rallisi için yeterli sebep olabilir.

Ourbitcoinnews

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birik
7im, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Litecoin halving’den önce düşüyor: Peki neden?

Litecoin halving’den önce düşüyor: Peki neden?

kripto para

5 Ağustos kripto para piyasaları özeti ve Bitcoin’de son durum