Bitcoin ağı, hashrate ve blok arasında zirve görebilir

Bitcoin ağı, hashrate ve blok arasında zirve görebilir

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Bitcoin ağında yaşanan minimal düşüşün ardından zorluk ve blok arasındaki potansiyel yeni bir zirve beklentisini oluşturdu. Kripto piyasasında yaşanan iyi huylu hamleler madencilik zorluğunda da bazı verileri ortaya çıkardı. Lider kripto para biriminin yaptığı birçok hareket aslında piyasanın gidişâtına yön verdiği açıkça görülüyor.

Bitcoin ağı, madenciler için önemli veriler veriyor. Aynı zamanda bu veriler piyasa hissiyatında da önemli rol oynuyor. Tüm yaşanılan süreç sayesinde yatırımcılar istediği potansiyele ulaşıyor. Anca burada önemli bir konu da hashrate ve blok arasında yeni bir rekor beklentisi olacak.

12 Şubat 2023’te %0,49’luk küçük bir düşüşün ardından, Bitcoin ağı zorluğunun 24 Şubat’ta üç gün içinde önemli bir artış yaşaması bekleniyor. Tahminler, zorluğun %10,26’lık artışı geçerek yılın en büyük artışını görebileceğini gösteriyor. 15 Ocak’ta 772.128 blok yüksekliğinde gerçekleşti.

Bitcoin ağı yeniden zirve yapabilir

2022’de Bitcoin’in hashrate’i saniyede 200 exahash (EH/s) aralığının üzerinde kaldı. Ancak 2023’te 300 EH/s yeni norm olacak gibi görünüyor. İstatistiklere göre, son 2.016 blokta Bitcoin’in hash oranı ortalama 310,5 EH/s civarında. 

Ek olarak, Bitcoin blok süreleri 8 dakika 55 saniye ile 8 dakika 68 saniye arasında değişerek 10 dakikalık ortalamadan daha hızlı olmuştur. Yüksek karma oranı ve daha hızlı blok süreleri, 24 Şubat’ta gerçekleşmesi beklenen zorlukta önemli bir artışa işaret ediyor.

24 Şubat ayarlaması için tahmini artışın %10,78 ile %11,5 arasında olması bekleniyor. Mevcut zorluk yaklaşık 39.16 trilyon karmadır. Bir sonraki zorluk ayarlaması muhtemelen onu 40 trilyonun üzerine çıkaracaktır. %10,78’lik bir artış, yaklaşık 43,35 trilyon hash’lik bir zorluk derecesi ile sonuçlanacaktır. 

news.bitcoin


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin
%d blogcu bunu beğendi: