Yatırımcıların güvendiği dağlara kar yağdı! Majör altcoin, Şubat dip noktasına erişti…

Beklentiler ters tepti: Bitcoin’de geri çekilme derinleşiyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Kripto topluluğu yine hayal kırıklığına uğradı. Dünden bu yana gelen güzel haberlerin hiçbir anlamı kalmamış oldu. 40.500-40.600 dolar bölgesini koruyamayan Bitcoin bu sefer düşüşünü daha geniş şekilde sürdürdü.

BTC’nin şu anki geri çekilmesi, zayıf fiyat ivmesine rağmen geçen yılın Eylül ayında meydana gelene benzer. Bitcoin (BTC) Salı günü akşam saatlerinde düşüşünü uzattı. Ancak 37.500 dolarlık destek aşağı hareketi stabilize edebilir.

Kripto para birimi, 24 Ocak’tan bu yana, genellikle yükselen fiyat momentumu ile çakışan bir dizi daha yüksek fiyat düşük seviyesini korumaya çalışıyor. Fakat bu sefer, aylık grafikte aşağı yönlü bir kurulum, fiyatta bozulma riskini artırabilir.

Bitcoin 40 bin doları koruyamadı, düşüş can yakabilir

Alıcıların, mevcut toparlanma aşamasını sürdürmek için BTC’yi üç aylık bir fiyat aralığının orta noktası olan 40.000 doların üzerinde tutması gerekecek. Psikolojik destek seviyesi artık can sıkmaya başladı.

BTC’nin şu anki geri çekilmesi, alıcıların 46.000$-50.000$ direnç bölgesi civarında kar elde etmeye başladığı geçen yılın Eylül ayında meydana gelen yapıya benziyor. Yine de, mevcut durumun aksine, geçen yılki 40.000 doların üzerindeki ralli, olumlu uzun vadeli ivmeden faydalandı. Şimdilik, BTC’nin geniş işlem aralığı, kesin bir kırılma veya bozulma onaylanana kadar bir hafta daha devam edebilir.

Lider kripto para önderliğinde yaşanan geri çekilme piyasa hacmininde bir anda yüzde 11 düşmesine neden oldu. Direnç bölgelerinin daha çok unutulduğu bu dönemde destek sık sık kırılıyor. Tüm bunların yaşanmasıyla beraber yatırımcının alternatif değerlere kaçtığı biliniyor.

coindesk


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin