youtube
6 Ekim Ethereum fiyat analizi: ETH için beklenen seviyeler ve önemli noktalar
6 Ekim Ethereum fiyat analizi: ETH için beklenen seviyeler ve önemli noktalar

6 Ekim Ethereum fiyat analizi: ETH için beklenen seviyeler ve önemli noktalar

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum fiyatı, ABD doları karşısında 355 dolar civarında büyük bir kırılma bölgesine yaklaşıyor. ETH/USD 355 doları temizlemesi halinde bir sonraki önemli hamle için hazırlanıyor diyebileceğiz.

6 Ekim Ethereum fiyat analizi

Başka bir düşüş dalgasının ardından Ethereum fiyatı ABD doları karşısında 335 dolar seviyesinde destek buldu. ETH fiyatı, 335 dolarlık destekten yeni bir yukarı doğru hareket başlattı ve 340 doların üzerinde toparlandı.

Fiyat istikrarlı bir şekilde 340 doların üzerine çıktı ve 370 dolarlık en yüksek seviyeden 335 dolara doğru aşağı yönlü hareketin %23,6 Fib geri çekilme seviyesini aştı. Fiyat şu anda 355 dolarlık direnci aşmak için mücadele ediyor ve 55 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik) yakınında işlem görüyor.

Aşağı yönlü hareketin %50 Fib geri çekilme seviyesi, 370 dolarlık zirveden 335 dolarlık dip seviyeye doğru bir direnç görevi görüyor. Daha da önemlisi, 4 saatlik grafikte 352 dolara yakın bir destekle şekillenen önemli bir yükseliş eğilimi çizgisi var gibi görünüyor.

Daha yükseğe devam etmek için fiyatın 355 dolarlık direnç seviyesinin üzerine çıkması gerekiyor. Bir sonraki kilit direnç 362 dolar seviyesine yakın. Daha fazla kazanım, önümüzdeki seanslarda daha büyük bir yukarı hareket için kapıları açabilir.

Aksi yönde bir hareketlenme halinde trend çizgisinin ve 350 dolarlık desteğin altında aşağı yönlü bir kırılma ihtimali var. Belirtilen aşağı yönlü hareket durumunda, fiyatın 335 dolarlık destek seviyesine doğru yeni bir düşüş başlatması muhtemel.

cryptolegions

335 dolarlık desteğe doğru sürekli bir aşağı doğru hareket, daha fazla kayıp şansını bile artırabilir. 335 dolarlık desteğin altındaki bir sonraki büyük destek 320 dolara yakın olabilir.

6 Ekim Ethereum fiyat grafiği
6 Ekim Ethereum fiyat grafiği

Grafiğe bakıldığında, Ethereum fiyatı 355 dolarlık direnci ve 55 basit hareketli ortalamayı (4 saatlik) temizlemek için mücadele ediyor. Fiyat 355 dolarlık direncin üzerinde yükselebilir ya da yakın vadede 350 doların altına yeni bir düşüş başlatabilir.

Teknik göstergeler

  • 4 saatlik MACD: Yükseliş bölgesinde hız kazanmaya çalışıyor.
  • 4 saat RSI (Göreceli Güç Endeksi): 50 seviyesinin üzerinde.
  • Temel Destek Seviyeleri: 352 ve ardından 350 dolar bölgesi
  • Temel Direnç Seviyeleri: 355 ve 362 dolar

Bu arada yatırımcıların yılın son çeyreğinde Bitcoin ve kripto para piyasasından beklentilerini ortaya koyan bazı raporlar açığa çıktı. Detayları buradaki haberimizden okuyabilirsiniz.

livebitcoinnews


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin