in , ,

30 Mayıs Bitcoin analizi: Ünlü analist 10 bin dolar için tarih verdi!

30 Mayıs Bitcoin analizi: Ünlü analist 10 bin dolar için tarih verdi!
30 Mayıs Bitcoin analizi: Ünlü analist 10 bin dolar için tarih verdi!

İki gün içerisinde kaydettiği %10’luk ralliyle 9.630 dolara dek yükselen Bitcoin sağlıklı bir konsolidasyona girdi. Boğalar destek için günlük 12-EMA’ya bakıyor ancak Bitcoin bu seviyeden neredeyse 200 dolar uzakta. Artan boğa hacmi ve ardından konsolidasyon sırasında hacimdeki azalma, boğaların önümüzdeki 24-48 saat içinde yola devam edebileceklerini gösteriyor.

Günlük denge paterninde görülen 9.630 dolarlık seviye kırılabilirse Bitcoin’in tekrar 10.000 doları kırmaya çalıştığını göreceğiz. Uzmanlara göre bu denge paterni kırılırsa büyük olasılıkla BTC beş haneli fiyatlara geri dönecek ve hatta 11.000 dolara dokunacak kadar güçlenecek.


Haftalık grafik açıkça bir boğa görünümü içerisinde. EMA’lar yükseliş yaşadı ve MACD de yükselişini sürdürdü. 10.000 dolar seviyesi, Bitcoin’i geride tutan net bir direnç seviyesi olarak karşımıza çıkıyor.

Greenspan: “Bitcoin haziran ayından önce 10.000 dolara ulaşacak.”

Analist Mati Greenspan’a göre, Bitcoin haziran ayından önce 10.000 dolara ulaşacak. 

Greenspan, tahmininden başka hiçbir şey söylemedi. Özellikle CME vadeli işlemlerinin Bitcoin üzerindeki etkisine dikkat çeken bazı kişiler, BTC’nin 36 saat içerisinde 10.000 doları aşabileceği konusundaki bu fikri destekliyor.

BTC long’ları borsalar arasında da hakim olmaya devam ediyor. BitMEX’in şu anda halka açık long pozisyonlarda 233 milyon dolar varken short’ta sadece 51 milyon dolar var. Bitfinex’te ise long ürünler short’ların beş katına ulaştı. Bitcoin satın almaya açık bir ilgi görülüyor.

zycrypto

Bollinger Bantları’nın mucidinden umut veren Bitcoin tahmini!


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tezos ve Algorand fiyat analizi: XTZ ve ALGO nereye gidiyor?

30 Mayıs Tezos analizi: XTZ için teknik göstergeler ne söylüyor?

Popüler altcoin 10 yıl içinde bu rakamları görebilir

Çin’in en büyük liman işletmecisi Blockchain kervanına katılıyor