Terra (LUNA) 1 doları görebilecek mi? İşte detaylar
Terra (LUNA) 1 doları görebilecek mi? İşte detaylar

Terra (LUNA) 1 doları görebilecek mi? İşte detaylar

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para haber – TerraForm Labs, LUNA yatırımcılarını bir bütün haline getirme planlarını açıklarken, daha fazla yatırımcı LUNA’yı piyasaya sürmeye devam ediyor. TerraUSD (UST) ABD Doları karşısında sabit değerini kaybederken, Terra (LUNA), geçen ay kaydedilen 125 doların üzerinde yüksek bir seviyeden 0,0000009 dolar seviyesine kadar geriledi.

Kripto paranın hâlâ 1 doları tekrar test edeceğine ve muhtemelen ihtişamlı günlerine geri döneceğine inanalar olsa da çoğu kripto analisteleri bu yaygın inancı desteklemiyor. 1 milyon takipçili en iyi Twitter hesabı ‘The Moon’ basit bir soru soruyor,

“LUNA arzı 7 trilyona çok yakın. $LUNA ve $UST için 1 dolar boş bir hayal mi?”

LUNA’nın dolaşımdaki arzı, iki haftadan kısa bir süre içinde 300 milyon tokenden yaklaşık yedi trilyona yükseldi. Yazım sırasında LUNA’nın dolaşımdaki arzı 6.53 trilyon civarındaydı ve bu nedenle birçok kişinin dijital para biriminin yakın zamanda 1 dolara dokunacağından şüphe duymasına neden oldu.

LUNA’nın dolaşımdaki arzı 300 milyon civarındayken, piyasa değeri, çoğunlukla 100 dolar civarında olan fiyat dalgalanmalarına bağlı olarak 33 milyar ila 35 milyar dolar arasında değerlendi.

LUNA fiyatının 1 dolara zorlanması

Yazım sırasında LUNA 0,0015 dolardan el değiştiriyor, bu da kripto para biriminin 1 dolara dokunmadan önce üç sıfırı ortadan kaldırması gerekeceği anlamına geliyor. Dolaşımdaki LUNA sayısına dayanarak, kripto para biriminin 1 dolarlık başarıya ulaşabilmesi için yaklaşık 7 trilyon dolarlık bir piyasa değerlemesi gerekecek, tüm kripto piyasasının 1,5 dolardan az olduğu düşünüldüğünde imkansız görünüyor.

Gbextr

LUNA’nın dolaşımdaki arzının iki hafta içinde hızlı büyümesinin, ekibin TerraForm Labs’deki yatırımcıları tekrar bir bütün haline getirmek için son zamanlardaki çabalarını takiben, yatırımcıların hisseli UST’lerini varlık için kullanmalarından kaynaklandığını belirtmekte fayda var. Böylesine büyük bir arz yalnızca LUNA’nın yanmasını istemesinin nedenidir.

Terra ekibinin, yatırımcıları bütünleştirme çabalarının bir parçası olarak, yeni bir zincir çatalla ve yeni LUNA tokenlerin mevcut sahiplerine havadan dağıtmak için bir teklif başlattığını hatırlatmakta fayda var. UST plana eklenmemiş olsa da, düşüşten kötü şekilde etkilenen yatırımcıların, stake ettikleri UST’lerini LUNA için kullanmaktan başka seçeneği kalmamıştı.

thecryptobasic


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin