Binance
featured
Binance

Son dakika: Cathie Wood Bitcoin fiyatının 2030’a kadar 1 milyon dolara ulaşacağını tahmin ediyor!

service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ark Invest’in CEO’su ünlü yatırımcı Cathie Wood, yakın zamanda CNBC’de yayınlanan bir röportajında Bitcoin’in gelecekteki fiyatı için cesur bir tahminde bulundu. Wood’un analizine göre amiral gemisi kripto para birimi, şu anda 600.000 dolar civarında seyreden taban fiyatıyla 2030 yılına kadar şaşırtıcı bir şekilde 1 milyon dolara yükselebilir.

Cathie Wood Bitcoin’de yükseliş duruşunu sürdürüyor

Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren kripto platformlarını hedef alan düzenleyici zorluklara ve davalara rağmen Wood, iyimser bakış açısında kararlı. Bitcoin’i enflasyona ve karşı taraf riskine karşı mükemmel bir koruma olarak görüyor ve benzersiz özelliklerinin altını çiziyor. Wood, Bitcoin’in yaratılışını “çok büyük bir fikir” olarak tanımlıyor ve “ilk küresel, özel, hükümet denetimi olmayan, dijital, kural tabanlı para sistemi” olarak ifade ediyor.

Bitcoin

Wood, Bitcoin için ilk kez cüretkâr fiyat tahminlerinde bulunmuyor. Mayıs 2021’de Bloomberg’e verdiği bir röportajda, Bitcoin’in 2026 yılına kadar 500.000 dolara ulaşacağını öngörmüştü. 2022 yılının başlarında çıtayı daha da yükselterek hedefi 2030 yılına kadar 1 milyon dolar olarak belirledi. Woods’un sarsılmaz güveni, Bitcoin’in fiyatının dirençli kaldığı ve böylece Woods’a göre “güvenliğe kaçış” olarak hareket ettiği son bankacılık kargaşasını vurgulayarak finansal krizlere dayanma kabiliyetinden kaynaklanıyor.

Woods Coinbase ve düzenlemeler konusunda iyimser

Wood ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’nin önde gelen kripto para borsası Coinbase’e ilişkin yükseliş duygularını da dile getirdi. ABD SEC’in vahşi kripto baskılarının ortasında Coinbase ve Binance borsasının karşılaştığı son yasal zorluklar ışığında Wood, kripto ağır toplarının aynı kategoriye ait olmadığını iddia ederek ikisi arasında ayrım yaptı. Dahası Wood, son zamanlarda yaptığı hisse senedi alımlarının da gösterdiği gibi COIN’in hisse senedi fiyatıyla ilgili iyimserliğini korudu.

bitcoin

Stabilcoinler de dahil olmak üzere kripto para birimlerini meşrulaştırmak için Kongre tarafından sunulan teklifler ve faturalar hakkında konuşurken 67 yaşındaki yatırımcının şunları söylediği aktarıldı:

“Artık Yargı sistemi ve Yasama sistemi bu konuya dâhil oluyor ve bence bu harika”

Buna ek olarak Woods, son olayların nihayetinde dijital varlıklar ve işletmelerin ilgili makamlara kaydolmaları için yollar konusunda daha fazla düzenleyici netliğin önünü açacağı görüşündeydi.

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin
%d blogcu bunu beğendi: