featured

Solana blockchain’indeki ağ kesintisi ikinci denemeden sonra düzeltildi! Fiyata etkisi ne oldu?

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para Haber – Solana blockchain’i, ikinci yeniden başlatma denemesinden sonra tekrar çevrimiçi. Blockchain, Cumartesi günü teknik bir arızanın saatler süren bir yavaşlamayı tetiklemesinden sonra yeniden başlatıldı. Mühendisler hâlâ ağın performansını izliyor.

Solana

Daha önce bildirildiği üzere, Solana ağı 25 Şubat’ın erken saatlerinde çöktü. Blockchain, işlemleri olması gerektiği gibi gerçekleştirmiyordu. Kesinti meydana geldikten birkaç saat sonra, ilk ağ yeniden başlatması gerçekleşti. Ancak bu etkisiz kaldı ve ikinci çözüm yolu denendi.

Saatler süren kesinti düzeltildi

Düzeltme işlemlerinin 01:28 UTC’de gerçekleştiği görülüyor. Bundan sonra, mühendislere ağın performansını izlemeye devam etmeleri gerektiği söylendi. 02:09 UTC’de ise sorunun tamamen çözülmüş olduğu kabul edildi.

Bu tür bir kesinti sorunu Solana ağında yeni bir şey değil. Geçmişte de birkaç kez benzer kesintiler yaşamıştı. Bunun nedeni, büyük ölçüde ağın yüksek işlem hacmini desteklemeye odaklanması. Bu da düğümlerin senkronize kalması için ağır bir baskı oluşturabilir. Geçtiğimiz Ekim ayında blockchain ağı, bir aksaklık uzun süreli bir kesintiye neden olduktan sonra benzer bir yeniden başlatma sürecinden geçti.

Fiyat nasıl etkilendi?

Solana blockchain’indeki ağ kesintisi, SOL fiyatını fazla etkilemedi. Bu yazının yazıldığı sırada gözde altcoin 22,80 dolar civarında işlem görüyor. SOL, tüm kesinti boyunca fiyatında yalnızca ihmal edilebilir bir değişiklik gördü. Yine de, altcoin’in fiyatı son 7 günde yaklaşık %4 oranında bir düşüş yaşadı.

Solana kesintisi, kripto endüstrisinden eleştiri alarak tekrar tekrar ortaya çıktı. Ethereum rakibi olarak adlandırılan Solana ağı, piyasadaki en iyi blockchain ağları arasında yer alıyor. Ancak sık sık yaşanan kesintiler bir sorun hâline geldi.

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin