youtube
Ripple CEO'su, Ethereum'un ilerlemesini ABD SEC'in sağladığını ve ETH'nin şirketinin XRP tokeninigeçmesine izin verdiğini söyledi.
Ripple CEO'su, Ethereum'un ilerlemesini ABD SEC'in sağladığını ve ETH'nin şirketinin XRP tokeninigeçmesine izin verdiğini söyledi.

Ripple CEO’sundan şok suçlama! Eğer doğruysa yer yerinden oynar

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Ripple CEO’su, Ethereum’un ilerlemesini ABD SEC’in sağladığını iddia etti. Garlinghouse, ETH’nin XRP tokenini geçmesine izin verildiğini savundu.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, kripto piyasasının durumu ve düzenlemeler hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Ünlü CEO, finansal düzenleyici SEC’in Ethereum’a yaklaşımı konusunda kinini ortaya döktü.

21 Ekim Perşembe günü DC Fintech Week sanal konferansında konuşan Ripple patronu, Ethereum’a şirketinin XRP tokenini geçmesini sağlayan düzenleyici bir yeşil ışık verildiğini açıkladı.

“Ripple haksız yere suçlanarak Ethereum öne çıkarılıyor” iddiası

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, XRP’nin kayıt dışı bir menkul kıymet olduğu iddiaları üzerine Ripple’ı takip ediyor. Ocak ayında Ripple, ETH’yi neden bir menkul kıymet olarak görmediğini öğrenmek için SEC’e Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası talebinde bulundu. Altı ay sonra Temmuz ayında, bir bölge hakimi şirketin 2018’de ETH’nin bir menkul kıymet olmadığını beyan eden eski bir SEC yetkilisini görevden almasına izin verdi.

Garlinghouse, firmasının işini zorlaştırdığını ve Ethereum’un sonraki başarısının en azından kısmen SEC tarafından daha olumlu muamele görmesine bağlı olduğunu hissediyor. Bu durumun piyasayı etkilediğini belirterek şunları ekledi:

Son birkaç yıl içinde XRP en değerli ikinci dijital varlıktı. SEC’in ETH’ye geçiş izni verdiği netleştiğinde, ETH açıkça patladı ve bu netlik yardımcı oldu.

cryptolegions

XRP, Aralık 2017’nin sonlarında piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto varlığıydı. Şu anda yedinci sıraya düşerken, Ethereum o zamandan beri ikinci sırada yer alıyor.

Garlinghouse ayrıca SEC’in kendi şirketine ve Coinbase’e karşı son eylemleriyle kriptoya karşı agresif bir duruş sergilediğini belirtti. Ripple’ın finansal düzenleyiciyle olan savaşı hakkında yorum yapan SEC’in tüketicileri koruduğunu iddia ettiğini ancak durumun böyle olmadığı şu sözlerle belirtti:

Onları korudukları için SEC’e dava açmaya çalışan XRP sahibi yaklaşık 50.000 ABD’li insan var.

Bu ayın başlarında AtoZ Markets, bir ABD bölge yargıcının XRP token sahiplerinin davalı olarak Ripple davasına katılma dilekçesini reddettiğini bildirdi. SEC’in, Ripple Labs ve yöneticileriyle devam eden davasında keşfi tamamlamak için son tarihi uzatma talebi kabul edildi ve 14 Ocak 2022’ye ertelendi.

Ripple, bu davanın çözülmesinde daha fazla gecikmenin “sanıkların ve XRP sahiplerinin çıkarlarına ciddi zarar vereceğini” iddia ediyor.

Mahkeme bunu kabul etti, ancak “SEC tarafından talep edilen ek sürenin davayı çözme takvimini etkilemeyeceğini” belirtti.

atozmarkets


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin