in

Merakla beklenen Ethereum 2.0’a geçiş yaklaşıyor

Ethereum 2.0’a geçiş yaklaşıyor - Serenity Faz 0 teklifi sunuldu
Uzun zamandır beklenen Ethereum 2.0'a geçiş nihayet yaklaşıyor.

Uzun zamandır beklenen Ethereum 2.0’a geçiş nihayet yaklaşıyor. Ethereum Vakfı’nda çekirdek geliştiricisi olan Danny Ryan, bugün resmi olarak Ethereum blok zincirini mevcut Proof of Work (PoW) algoritmasından bir Proof of Stake (PoS) consensus mekanizmasına taşımak için bir teklif sundu.


Bu yıl başlaması planlanıyor

Ethereum çekirdek geliştiricileri tarafından onaylandıktan sonra teklif, PoS’nin yürütülmesini işaret edecek Serenity Phase 0 veya Beacon Chain’in kullanıma sunulmasını sağlayacak. Bu yılın sonlarında veya gelecek yılın başlarında yayınlanması bekleniyor.

Beacon Chain, ağın güvenliğinden ve merkezi olmayan doğasından ödün vermeden Ethereum’un ölçeklenebilirlik sorununu çözecek olan sharding konseptiyle tanıtılacak.

Phase 0, Ethereum 2.0’ın çok aşamalı sunumundaki ilk adım olarak görülüyor. Diğer aşamaların en az 2021 yılına kadar çalışması bekleniyor.

Genel olarak Ethereum 2.0, blok zincirinin “basitliğini, dayanıklılığını, uzun ömürlülüğünü, güvenliğini ve merkezsizliğini ” iyileştirmek için geliştiriliyor.

theblockcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha önceden 250 milyon dolarlık Bitcoin alan şirketten bir yeni alım daha

Daha önceden 250 milyon dolarlık Bitcoin alan şirketten bir yeni alım daha

Teknik göstergeler popüler altcoin için yeni ATH’ye işaret ediyor

Teknik göstergeler popüler altcoin için yeni bir ATH’ye işaret ediyor