featured

2022 yılında kripto paralara yatırım, güvenli kazanç elde etmenin bir yolu mu?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Kripto paralar, yeni nesil yatırımcılarının en çok tercih ettiği yöntemlerden bir tanesi. Dünyanın birçok farklı yerinden insanlar aynı birimlere yatırım yaparak kazanç elde edebiliyorlar. Ancak kârlı bir yatırım yapmak istiyorsanız bazı temel bilgileri bilmeniz gerekir. Kripto paralar oldukça riskli olabilir. Bu nedenle yatırım yaptığınız token’ların ne kadar güvenli olduğunu bilmeniz gerekir. Bu yazıda 2022 yılındaki yatırımlarınızın güvenliği ile alakalı ayrıntılardan bahsedilecektir.

Kripto para birimlerinizin yenilmez olduğunu düşünüyorsanız, belki de yanılıyorsunuz. Günümüzde kripto para yatırımları tamamen güvenli değil. Bunun nedeni, bilgisayar korsanlarının son zamanlarda yaptığı teknolojik gelişmelerdir. Bilgisayar sistemlerinde, token’larınızın çok kolay çalmalarına yardımcı olan birçok yeni teknoloji topladılar. Bu nedenle, bu yatırımı isteyip istemediğinize karar vermek için kripto para birimindeki risk faktörlerini değerlendirmelisiniz. Kripto paralara yatırım riskinin kesinlikle bilmeniz gereken hayati yönleri vardır.

1.Artan siber saldırılar

Son zamanlarda, kripto fiyatlarının volatilitesi oldukça önemli bir konu. Bununla birlikte, piyasadaki artan enerji nedeniyle, kripto para birimleri de birçok dolandırıcı ve bilgisayar korsanının dikkatini çekti. Günümüzde dolandırıcılar ve bilgisayar korsanları, token’ları çalmalarına yardımcı olabilecek ileri teknolojiye sahiptir.

Bunun da ötesinde, siber saldırıların hiç olmadığı kadar sık ​​gerçekleştiğini görüyoruz. Sıradan insanlar ve kripto para borsaları da bu dolandırıcılık ve hack’lerin kurbanı oluyor. Yani kripto paralara yatırım yaparken tamamen güvende olduğunuzu düşünüyorsanız, belki de bunu iki kez düşünmeniz gerekecek.

2.Yüksek rekabet

Son zamanlarda, çok yüksek düzeyde bir kripto para birimi rekabeti var. Halihazırda piyasada olan binlerce blockchain projesi var ve birçoğu da piyasaya sürülmek üzere. Bu durum bazen bir kripto para yatırımcısı için endişe verici bir durum olabilir. Bunun ana nedeni, mekanınızdaki seçeneklerin çeşitliliği oldukça etkileyici olduğunda, kafa karışıklığının ortaya çıkmasıdır. Ayrıca çeşitlendikçe var olanın değeri de düşer.

kripto para yatırım

Bu nedenle, kripto para birimleri her gün yeni token’ların ve blockchain sistemlerinin evrimi nedeniyle devalüasyon tehdidiyle karşı karşıyadır. Piyasadaki her kripto paranın yüksek rekabet içinde olduğunu söylenebilir. Bu nedenle paranızı kripto paralara yatırmadan önce daima piyasadaki rekabeti düşünmelisiniz. Yarışmanın değerlendirilmesi, kripto dünyası hakkında net bir fikir edinmenizi sağlayacak ve doğru yatırım kararını vermenizi sağlayacaktır.

3.Gelecekteki düzenlemeler

Dünyanın birçok ülkesinde kripto para birimleri desteklenmez ancak finansal sistem için bir risk olarak kabul edilir. Farklı ulusların kripto para birimleri üzerine düzenlemeler koymayı dört gözle beklemesinin ana nedeni budur. Ülkelerde token’ların kullanımını düzenlemek için parlamentolarda yasa tasarıları hazırlıyorlar.

Ancak bu, kripto yatırımcıları için iyi bir haber değil. Gelecekte böyle bir şey olursa, hükümetin kendisi kripto para birimlerinin fiyatlarını düzenleyebilit. Bu nedenle, token’lar onu kullanan herkese çok çeşitli artılar sağlamayı bırakacaktır.

4.Yüksek oynaklık

Kripto para piyasasındaki oynaklık faktörünü asla küçümsememeliyiz. Bir token’ın fiyatlarının her geçen gün daha da yükseldiğini ve önümüzdeki birkaç yıl boyunca aynı şeyi yapmaya devam edeceğini düşünüyorsanız, belki iki kez düşünmeniz gerekir. Kripto para piyasasında geleceğe dair bir belirsizlik söz konusudur. Yani piyasadaki volatilite her zaman göz önünde bulundurulması gereken bir durumdur.

TheCryptoBasic


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin
%d blogcu bunu beğendi: