youtube
featured

Kripto ile gayrimenkul birlikteliğini sürdürüyor: Bu kez ödeme Avrupa’da gerçekleşti!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Kripto para birimlerinin kullanımının popülaritesi arttıkça, kullanım çeşitliği de genişliyor. En fazla kripto ile gayrimenkul ödemeleri ön plana çıkıyor. Bu zamana kadar ödemelerin çoğunluğu konut tarafında yaşandı. Azımsanmayacak sayıda insan gayrimenkul almak ve satmak için dijital varlıklara başvuruyor.

5 Mayıs’ta Portekiz, Braga’daki bir mülkün yalnızca Bitcoin (BTC) bazında satıldığı ve avroya dönüştürülmediği bildirildi. Portekiz’deki T3 dairesi, yaklaşık 110 bin avroya eşdeğer olan üç Bitcoin karşılığında satın alındı. Apartmanın tapusunun imzalanmasına tanıklar, emlak işi Zome, hukuk firması Antas da Cunha Ecija, Noterler Başkanı ve Crypto Valley İsviçre’den diğer ortakların temsilcileriydi.

Zome, bir Facebook gönderisinde gelişmeyi duyurdu. Perşembe günü satış gerçekleşti. Web3 teknolojisi ve kripto para biriminin benimsenmesi söz konusu olduğunda firmanın “ön saflarda” olduğunu vurgulanarak şunlar söylendi:

“Bu tapu tarihi bir dönüm noktasını temsil ediyor, dijital bir varlığın herhangi bir Euro’ya çevrilmeden fiziksel varlığa, bir eve transferini temsil ediyor. Gayrimenkulde yeni bir olası iş dünyasının bugün açıldığına inanıyoruz!”

Kripto ile gayrimenkul satışı şirketi memnun ediyor

Zome’un baş teknoloji sorumlusu Carlos Santos, anlaşmanın şirkete yeni fırsatlar sağlayacağını düşünüyor. Antas da Cunha Ecija’nın avukatı Nuno da Silva Vieira’ya göre, anlaşma Portekiz’de “büyüme ve değer yaratma için büyük bir fırsat” olma potansiyeline sahip.

Web3 ile ilgili diğer girişimler şu anda Zome tarafından oluşturulmakta ve şirketin blog gönderisinin sonucuna göre “çok yakında” sunulacaktır.

Geçen aya kadar, kripto ile gayrimenkul satın almak, alıcının önce kripto para birimini avroya çevirmesini gerektiriyordu. Ancak o zamandan beri, Portekiz Noterler Düzeni, tamamen dijital varlıklar aracılığıyla yürütülen gayrimenkul işlemleri için tapuların oluşturulması için açık yönergeler geliştirdi.

finbold


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin