youtube
Bitcoin'e yatırım

Her 5 yatırımcıdan 4’ü bu yıl Bitcoin’e yatırım yapmayı düşünüyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2022 Investing.com kripto para anketi sonuçları açıklandı. Her 5 yatırımcıdan 4’ü bu yıl Bitcoin’e yatırım yapmayı düşünüyor. Kripto para piyasası dalgalı bir dönemden geçerken yatırımcı alışkanlıkları da alışılmışın dışında bir seyir izlemeye başladı. Investing.com Türkiye olarak kullanıcılarımızın kripto para sektörüne dair tutumunu mercek altına aldık.

Piyasaya duyulan güven fiyatlardaki son düşüşlere rağmen çok sarsılmasa da yatırım yapmayı düşünenlerin ayırmayı planladığı meblağ ortalamada 1000 TL’nin altında kaldı. Katılımcıların %93’ü bugüne dek Bitcoin yatırımı yaptığını, %81’i ise bu yıl Bitcoin yatırımı yapacağını ifade ediyor.

Anket sonuçlarının özetine ilerleyen satırlarda göz atabilirsiniz. 

Her beş katılımcıdan dördü kripto paralara yatırım yapmayı planlıyor

Anketimize katılan kullanıcılarımızın %81’lik bölümü, 2022’nin kalan kısmında Bitcoin yatırımı yapmak konusunda istekli olduklarını beyan etti. Piyasada yaşanan düşüşler bazı yatırımcıları korkutsa da önemli sayıda kullanıcımızın risk iştahında artış görülüyor.

Katılımcıların neredeyse yarısı risk almak istemiyor

Katılımcıların %40’tan çoğu, fazla risk almadan 1000 TL’ye kadar yatırım yapmayı planlarken %15’lik kısmı 100.000 TL üzerinde yatırım planlıyor.

Kripto paralara olan güven düşüşlere rağmen hala düşük değil 

Katılımcıların %50’den fazlası kripto paralarla ilgili ortalama bir güvene sahipken sadece %12’si hiç güvenmediğini belirtti.

Yatırım yapan kişi oranı oldukça yüksek

Anketimize katılan kullanıcıların %93’ü kripto paralara yatırım yaptığını belirtirken yatırım yapmayanların oranı %7 olarak belirlendi.

Kripto paralarda en çok yeni düzenlemelerden korkuluyor

Ankete katılan kullanıcılarımızın %34’ü kripto paraların karşısındaki en büyük riskin yeni düzenleme kısıtlamaları olduğunu belirtti. Bunu %17 ile siber saldırılar takip ederken %14’lük bir oranda satış kaynaklı düşüşlerin tehdit olduğu belirtildi. Katılımcılarımızın %13’ü küresel enerji problemlerinin kripto paralar için bir tehdit olduğunu düşünürken yerel vergilendirmelerin problem olabileceğini düşünen kullanıcıların oranı %12 oldu.

Investing.com

Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Bitcoin’e yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin