featured

XRP grafiğinde simetrik üçgen modeli dikkat çekiyor: Bu model bir satın alma fırsatı mı?

service service
Share

Share This Post

or copy the link

CoinMarketCap’e göre Ripple (XRP), son 24 saat içinde fiyatında yüzde 0,22’lik bir düşüş yaşadı. Daha sonra XRP’nin fiyatı basın zamanında 0,4997 dolar olarak gerçekleşti. En önemlisi fiyattaki bu son düşüş, XRP tarafından kaydedilen negatif haftalık seriye eklendi ve bu da fiyatını iyi bir satın alma fırsatı olarak tanımlanabilecek önemli bir destek seviyesine sürükledi.

XRP fiyatındaki kırılma önemli bir alım fırsatı olabilir

Geçtiğimiz 2-3 hafta boyunca XRP’nin günlük grafiğinde simetrik bir üçgen oluşmuştu. Bu özel grafik modeli, altcoin fiyatının yakında kırılabileceğini gösteriyor. Bu arada havale tokenı basın zamanında 0,4820 dolar ile önemli destek seviyesinin biraz üzerinde işlem görüyordu.

Sonuç olarak bu destek seviyesinin altında bir kırılma, düşüş eğiliminin başlayacağını gösterebilir. Altcoinin fiyatı bir sonraki önemli seviye olan 0,4120 dolara düşebilir. Tersine boğalar kripto paranın mevcut fiyatını birikim fırsatı olarak görürse olumlu bir kırılma XRP’nin 0,5635 dolara yükselmesine yol açabilir.

xrp

Altcoinin günlük grafiğindeki teknik göstergelerin basın zamanında düşüş görünümünü desteklediğine dikkat edilmelidir. Bunun başlıca nedeni son birkaç gün içinde kayda değer bir teknik bayrağın tetiklenmesi ve başka bir düşüş bayrağının da tetiklenmenin eşiğinde olmasıydı.

Önceki 72 saat boyunca günlük RSI çizgisi, günlük RSI SMA çizgisinin altından geçti. Bu özel teknik bayrak, satıcıların son zamanlarda altcoin grafiklerinde önemli miktarda güç kazandığını gösterdi. Bu nedenle ayıların altcoinin fiyatını etkilemesi ve önümüzdeki birkaç gün içinde potansiyel olarak aşağı çekmesi daha kolay olabilir.

Ek olarak MACD çizgisi basın zamanında MACD sinyal çizgisinin altına geçmeye çalışıyordu. Bu çaprazlama bu iki teknik gösterge arasında gerçekleşirse XRP’nin mevcut düşüş eğiliminin önümüzdeki birkaç gün içinde devam edeceğinin bir göstergesi olabilir.

coinedition

 


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin