featured

UNI boğaları mücadeleyi bırakmıyor! 6 dolar hedefine ulaşabilecek mi?

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para Haber – Kripto para piyasasındaki altcoin’lerden bir tanesi olan UNI, son iki gündür yükseliş hareketini sürdürdükten sonra, trendinde bir değişiklik yaşadı. Son 24 saatte %0,9 oranında değer kaybeden UNI, ayılara teslim olmamak için direnmeye devam ediyor.

Bu yazının yazıldığı sırada altcoin, 4,50 dolarda bulunan direnç noktasını geçebilmek için mücadele ediyor. UNI yukarıda belirtilen fiyat seviyesini geçerse, yatırımcıların kâr elde etme şansı vardır.

5,49 dolardaki direnç noktasıyla olan mücadelesi sonrasında UNI, 6 dolara dokunabilmek için bu seviyeyi desteğe çevirmelidir.

UNI 5,49 doların üzerinde kalmazsa, 4,99 dolarda bulunan destek noktası kaybedilebilir. Bu, yükseliş momentumunu geçersiz kılarak altcoin’i bir sonraki seviyeye düşürecektir.

1 günlük fiyat grafiği analizi

UNI, bu yazının yazıldığı sırada 5,46 dolar civarında işlem görüyor. Kripto para birimi 5,49 dolar seviyesini neredeyse aşmıştı. Ancak, ani bir satış hareketi ile karşı karşıya kaldı. Altcoin, 5,49 doların üzerinde bir kapanış gerçekleştiremezse ivme kaybedecek.

UNI altcoin grafik

Genel direnç noktası 5,70 dolar seviyesinde bulunuyor. Bu seviyenin kırılması durumunda fiyat 6 dolara dokunabilir. Düşüş eğilimi olması durumunda, UNI daha fazla ilerlemeden önce bir süre daha 4,70 dolarda kalacaktır. Grafikte, UNI talebinde bir artış olduğu görülüyor.

Teknik göstergeler

Göstergeler nötr bölgenin altında kalmasına rağmen, alıcıların sayısı geçmiş ticaret seanslarında arttı. Bu, pazarın henüz önemli bir talep kaydetmediğinin bir göstergesidir. Göreceli Güç Endeksi, satıcıların hâlâ aktif olduğunu gösteren 40 işaretinde bulunuyor.

Alıcılar bir sonraki ticaret seansında kontrolü ele alırsa, altcoin yeniden yükselişe geçecek. Satın alma gücü ile ilgili olarak UNI, 20-Basit Hareketli Ortalama çizgisinin altındaydı. Bu da satıcıların piyasadaki fiyat ivmesini yönlendirdiği anlamına geliyordu.

Altcoin’in 5,70 dolar seviyesini bir destek noktasına çevirmesi gerekiyor. Bu nedenle boğalara önemli bir iş düşüyor.

Fiyat, bir günlük grafikte bir satış sinyalinin varlığını gösterdiği için UNI henüz ayıların pençesinden kurtulmadı. Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması, fiyat momentumunu ve trendlerdeki değişiklikleri gösterir. MACD hâlâ bir satış sinyaline karşılık gelen kırmızı sinyal çubukları oluşturuyor.

Yön Hareketi Endeksi (DMI), -DI çizgisi, düşüş eğilimi gösteren +DI çizgisinin üzerinde olduğu için negatifti. Ortalama Yön Endeksi, düşüş tezindeki gücü belirtmek için 20 işaretinin üzerine çıktı. Düşüş tezi geçersiz kılınırsa, 5,49 doların üzerine bir sıçrama bir sonraki hareket için çok kritik olacaktır.

NEWSBTC


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin