Starbuck kripto para ödemelerini kabul etmeye başlıyor
Starbuck kripto para ödemelerini kabul etmeye başlıyor

Starbucks, Bakkt aracılığıyla doğrudan Bitcoin ödemelerini kabul etmeye hazırlanıyor

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Starbucks yetkilileri, yakında hizmete sürülecek olan Bakkt kripto para ödeme servisini entegre edeceklerini açıkladı. Bitcoin vadeli işlem platformu, bilindiği üzere New York Menkul Kıymetler Borsası Ana şirketi ICE tarafından kurulmuştur. Bakkt, şu anda kripto para ödeme uygulamasını ve ticari portalı test ettiklerini ve Temmuz 2020’ye kadar piyasaya sürmeyi planladıklarını belirtti. Bakkt’ın ürün sorumlusu Mike Blandina, bu projeyi,  kripto para birimlerinin değerini ortaya çıkarmak için önemli bir adım olarak görüyor.

Önceden, kripto meraklıları, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin genel olarak benimsenmesi konusunda belirsizliğe sahipti. Süregelen tartışmalar, halkın bunları günlük faaliyetlerinde kullanmaya başladıklarında dijital para birimlerinin yaygınlaşmasıyla ilgili. Perakende satış yerleri henüz Bitcoin ve diğer dijital varlıkları tam olarak kabul edemediğinden belirgin bir yaygınlaşmadan söz etmek doğru değil.

Ancak ödeme hizmetiyle entegre olmaya hazırlanan Starbucks ile senaryo değişebilir. Starbucks, tüm dünyaya yayılmış yaklaşık 30.000 satış noktasına sahip. Bitcoin’i ödemelerine dolaylı olarak entegre edebilecek bir Starbucks, diğer perakendecileri sürece katılması konusunda motive edecektir. Vadeli işlem borsası, kripto paranın benimsenmesini desteklemek için süreç içindeki bireysel kullanıcıları etkileyen kritik noktaları kullanmaktadır. Bakkt’a göre, bu işlem, tüccarların hâsılata daha hızlı ulaşmalarını sağlayacak.

fxstreet


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin