featured
Binance logo with bitcoin on black background. Binance - one of the largest cryptocurrency exchange on the market. Moscow, Russia - November 1, 2022.

Son dakika: Binance, küresel düzenleme fırtınasının ortasında bir darbe daha aldı!

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Sektörün en büyük kripto para borsası olan Binance, mevcut euro bankacılık ortağı Paysafe Payment Solutions’ın desteğini kaybetmeye hazırlanıyor. Borsa, kullanıcılarına e-posta yoluyla Paysafe’in euro desteğinin 25 Eylül 2023’ten sonra sona ereceğini bildirdi.

Binance

Borsa, SEPA banka transferleri yoluyla euro işlemleri için yeni bir hizmet sağlayıcıya geçmeyi planlıyor. Ancak yeni sağlayıcının kimliği açıklanmadı. Binance, kullanıcılarına 25 Eylül’den sonra SEPA hizmetlerini kullanmaya devam edebilmeleri için banka bilgilerini güncellemelerini ve yeni hüküm ve koşulları kabul etmelerini tavsiye etti.

Platformundaki diğer fiat para birimleri ve kripto para birimlerinde işlem yapmak için mevcut yöntemlerin etkilenmeyeceğini doğruladı. Tüm bunlara rağmen bir Binance sözcüsü Cointelegraph’a bu hareketin “borsanın Avrupa Birliği içindeki birden fazla ülkeden yakın zamanda ayrılmasıyla ilgili olmadığını” söyledi.

Binace düzenleyici işlemlerle karşı karşıya

Bu duyuru, Binance’in dünya çapında artan düzenleyici incelemelerle karşı karşıya kaldığı ve bunun sonucunda birkaç ülkedeki faaliyetlerinin askıya alındığı bir zamanda geldi.

Avustralya’da, yerel Binance şubesinin ülkenin bankacılık sistemiyle bağlantısı aniden kesildi ve yeni bir üçüncü taraf ödeme sağlayıcısı arayışına girildi. Eski bankacılık ortağı Cuscal, kripto para platformunun uyum düzenlemelerini karşılayamadığını belirtti.

Diğer AB pazarları için “işimizi MiCA ile tam uyumlu olmaya hazırlamak” amacıyla Kıbrıs’tan çekilmeyi talep etti. Ancak kısa bir süre önce Binance, haziran ortasında Hollanda’dan çekildiğini duyurdu ve Hollandalı müşterilerin yalnızca 17 Temmuz’dan itibaren para çekebileceğini belirtti. Kısa bir süre sonra Belçikalı yetkililer borsanın tüm hizmetlerini derhal durdurmasını talep etti.

Dünyanın diğer ucunda Brezilya’nın yöneticisi, piramit şemaları iddialarına ilişkin devam eden bir soruşturma için parlamento tarafından çağrılırken Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu en büyük borsaya 13 adet kayıtsız menkul kıymet satma, dolandırıcılık ve daha fazlası için dava açtı.

cryptobriefing


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin