socios gs
Socios.com Açıkladı: Galatasaray Taraftar Token Arzı Şubat 2020’de başlıyor

Socios.com Açıkladı: Galatasaray Taraftar Token Arzı Şubat 2020’de başlıyor

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Taraftar etkileşim platformu FTO (Taraftar Token Arzı) takvimini açıkladı. Socios.com, ilk Taraftar Tokenlarının basılması ile Çin’de araştırma, geliştirme ve ortaklıklar ofisini açma planlarını duyurdu.

Eylül’de Galatasaray ile işbirliğini açıklayan Chiliz ve Socios.com CEO’su Alexandre Dreyfus online olarak tüm dünyaya eş zamanlı yaptığı açıklamada, piyasaya ilk çıkacak olan Taraftar Tokeni’nin Juventus olacağını, 2020 itibarıyla da diğer tüm takımların taraftar tokenlerinin piyasaya sürüleceğini açıkladı.

Chiliz, 20,000,000 $ JUV (Juventus) Taraftar Tokenlarını #345511 numaralı izinli otorite kanıtı (p-PoA) ile Taraftar Tokenlarını başarıyla bastıklarını duyurdu. Juventus, Taraftar Tokenlerini tüm dünyadaki hayranlarına sunan ilk futbol kulübü olacak.

Socios.com CEO’su ve kurucusu Alexandre Dreyfus, şunları ifade etti:

Socios Uygulaması ile birlikte merakla beklenen artırılmış gerçeklik (AR) temelli “Token Avı” da başlayacak. “Token Avı” ile birlikte bu ilk dönemde milyonlarca $CHZ ve binlerce “Taraftar Tokenı”nı ücretsiz olarak sunmayı hedefliyoruz. 25,000,000 $CHZ adet token’ı ve 50,000 $JUV olarak bilinen Juventus Tokenı’nı ücretsiz sunmayı taahhüt ediyoruz. İlk etapta Juventus ile başlıyoruz. Juventus “Taraftar Tokeni” veya diğer ortak kulüplerimizden (Paris Saint-Germain, West Ham United, AS Roma, Atlético de Madrid, Galatasaray ve OG) tokenlar ile değiş tokuş yapılabilecek.

CHZ Türkiye borsalarında da listelenecek

Türkiye özelinde de açıklamalar yapan Dreyfus; “Galatasaray Türkiye’de ilk işbirliği yaptığımız kulüp, benim de bebeğim gibi çünkü tüm safhalarında birebir ben bulundum. Şimdi yeni takımlar açıklamak üzere çalışıyoruz. Ayrıca yakında Türkiye’deki yerel borsalarda da listeneceğiz.”

Galatasaray “Taraftar Tokeni”, Fan Token OfferingTM veya FTO olarak bilinen Taraftar Token Arzı vasıtasıyla Şubat 2020’de Socios.com üzerinden satın alınabilecek. Taraftarlar aynı zamanda Socios.com’un kendine ait tokenı olan dijital para niteliğindeki Chiliz’i (CHZ) de kullanabilecek ve tokenlarını Binance.com gibi kripto para borsaları üzerinden doğrudan uygulama-içi dijital cüzdanlarına aktarabilecek. Satın alma süreci zahmetsiz bir süreç olmakla birlikte herhangi bir e-ticaret alışverişinden farksız olarak işleyecek. Binlerce “Taraftar Tokeni”, uygulamanın artırılmış gerçeklikte konum belirleme özelliği olan Token Avı üzerinden ücretsiz olarak dağıtılacak. Şubat 2020’de başlayacak olan Taraftar Token Arzı öncesi, Juventus Tokenları gibi Galatasaray Taraftar Tokenların’da basılması ile belirli sayıda Token Avı özelliği ile birlikte ücretsiz dağıtılması hedefleniyor.

socios

Chiliz, Çin’de araştırma, geliştirme & ortaklıklar için blokzinciri merkezi kuruyor 

Ceyuan Ventures’dan Feng Bo tarafından 4 yıldır desteklenmekte olan Chiliz,  Beijing’de Blokzincir merkezi açtığını açıkladı. Araştırma ve geliştirmeye odaklanacak olan bu merkez aynı zamanda stratejik ortaklıklar kurup, Çin’in spor endüstrisinin blokzincir teknolojisine adaptasyon sürecinde destek olacak.

Dreyfus şunları söyledi

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in geçen hafta ülkenin yenilikçilik için bir temel olarak blockchain teknolojisinin gelişimini hızlandırması gerektiğini açıklamasının ardından, finansal dünya üzerinde etkisi büyük olan kişiler blokzinciri ve spor üzerine büyük bir odaklanma ön gördüler.“Çin, Avrupa futbolu için büyük bir pazar. Örneğin, iş birliği yaptığımız Juventus, Çin’de İtalya’dan daha fazla taraftarı var. Hem Çinli taraftarlar edinmeye hem de Çin pazarına hayran katılımı sağlamaya odaklanan Avrupa futbol kulüpleriyle, Çin spor endüstrisinin blockchain’i kucaklamasına yardımcı olmak için daha iyi bir zaman şimdiye kadar olmadı.

Juventus, AS Roma ve Atletico de Madrid Weibo hesaplarından Çinli taraftarları tuttukları takıma yakınlaştırmak için Chiliz ve Socios.com aracılığıyla blockzincir’e kucak açmaktan gurur duyduklarını duyurdu.

Chiliz’in Stratejik Danışmanı ve Sina Sports’un Uluslararası Strateji Başkanı Sam Li şunları ifade etti:

Blokzincir teknolojisi birçok alanda kullanılabilir ve Chiliz, Socios.com aracılığıyla spor dünyasında, dünyanın dört bir yanından taraftarları en sevdikleri kulüpler ile daha yakın hale getirmek için çok iyi kullanıyor. Çinli taraftarları favori Avrupa takımlarına yaklaştırmalarına yardımcı olabilir, aynı zamanda Çinli takımların Çin’deki taraftarlarına yakınlaşmalarına da yardımcı olabilir. En iyi deneyimi sunmak için Çin’de stratejik ortaklarla iş birliği yapmayı hedefliyoruz.

Ceyuan Ventures Kurucusu Feng Bo şunları ifade ettii:

Blokzincir bir çok sektörde kullanılabilir, ancak spor takımlarının tokenlaştırılması gerçekten çok önemli olacak ve Chiliz zaten bu alanda dünya lideri. Yakında desteğimizle ve daha stratejik ortaklıklar ile Çinli girişimlere yardım edebileceklerinden dolayı çok mutluyuz.

socios2

socios

___________________________

Kripto Para Haber, yazıda geçen bilgilerden ve ilgili ürün ya da hizmetlerle ilgili hasar, kâr-zarar ya da kayıptan sorumlu değildir. Kripto Para Haber, yazıda adı geçen şirket, ürün ya da hizmetle ilgili okuyucuların özen göstererek kendi araştırmalarını yapmalarını önerir.

Sponsorlu makaleleriniz için iletişime geçebilirsiniz / contact us

___________________________

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin