Savcılar açıkladı: Do Kwon’dan sonra bu isimde tutuklanacak!

Savcılar açıkladı: Do Kwon’dan sonra bu isimde tutuklanacak!

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para Haber – Geçtiğimiz hafta tüm dünya ekonomisi için yoğun geçmişti. Kripto endüstrisi içinde ise farklı haberleri beraber karşıladık. Bunlardan en önemlisi ise Do Kwon’un tutuklanması oldu. 2022 yılının en büyük fiyaskolarından biri olan Luna çöküşünün sorumlusu olarak gösterilen Kwon, sonunda tutuklandı.

Terra kurucusu Do Kwon, Karadağ’da güvenlik güçleri tarafından tespit edilerek yakalanmıştı. Bu haberin peşinden tutuklamalara bir yenisi daha eklenecek gibi gözüküyor. Savcılar çöküşün peşini bırakmazken, olaya ilişkin yeni tutuklamalar için harekete geçti. İlk defa ise bir diğer kurucu ortağı olacak.

Savcılar, Terra’nın kurucu ortağı olarak bilinen Daniel Shin’i tutuklamaya karar verdi. Do Kwon’dan sonra bir tutuklama kararı da diğer kurucu ortak için çıkarılacak. Güney Koreli savcılar, öncelikle Do Kwon’a yoğunlaşırken sıradaki isim için çalışmalara başladı.

Do Kwon sonrasında sırada Daniel Shin var

Savcılar, Do Kwon için bir hayli uğraşmıştı. Hatta Güney Koreli savcılar olayı ileriye götürerek Interpol’ün kırmızı listesine ekletmişti. Bu sayede tüm dünyada aranan bir isim haline gelmişti. Geçtiğimiz haftada tüm uğraşlar sonucunda ülkesinden uzaklarda yakalandı.

Seul Güney Bölge Savcılığı 27 Mart’ta savcıların Terraform Labs’ı Do Kwon ile birlikte kuran Chai Corp’un kurucusu Daniel Shin’in tutuklanmasını istediğini doğruladı. 

Diğer ülkelerin Do Kwon’u iade etme çabalarının ortasında, savcılar Do Kwon’un Güney Kore’ye iadesi için hazırlanıyor. Diğer yandan Güney Kore Terra yöneticileri ve bağlı kuruluşları hakkında yeni bir soruşturma istiyor.

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin