featured
Golden dogecoin cryptocurrency and copy space

Piyasa düzeltmesinin ardından Dogecoin yükselişe geçer mi?

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Son beş haftadır Dogecoin (DOGE) fiyatı keskin bir düzeltme aşamasından geçerek 0,105 dolarlık zirvesinden 0,07 dolarlık mevcut değerine düştü. Bu hareket sırasında yüzde  31,6’lık bir kayıp yaşadı. Birkaç haftadır kripto para piyasasında yaşanan bu gerilemenin ortasında, Doge’nin fiyatı tek bir noktada birleşen iki aşağı yönlü trend çizgisi olarak tanımlanan düşen kama modeline sıkı sıkıya bağlı kaldı. Dogecoin’de yaşanan bu örüntü, yatırımcılara uzun vadeli bir alım fırsatı sunabilir.

Dogecoin grafik analizinde anahtar noktalar

  • Dogecoin fiyatında devam eden düzeltme, kama modelinde bozulmadan devam edecek
  • Modelin direnç trend çizgisinden yukarı yönlü bir kırılma, DOGE fiyatını yüzde 47,8’lik bir ralli için teşvik edebilir.
  • Dogecoin kripto parasındaki 24 saatlik işlem hacmi, yüzde 14’lük kazançla 392 milyon dolar oldu.

(Kaynak:Tradingview)

Güncel analizlere göre DOGE fiyatı, daha geniş bir piyasa satışına rağmen uygun destek almaya çalışıyor ve kama modelinin alt trend çizgisinin üzerinde seyretmeye devam ediyor. Dahası, günlük grafik trend çizgisinde birkaç uzun vadeli düşük fiyatı reddederek alıcıların bu trend çizgisinde yığılmasına neden oldu.

Dogecoin üzerindeki satın alma baskısı devam ederse kripto para fiyatı yüzde 6,5 oranında yükselebilir. Bu hareket ile genel direnç trend çizgisine ulaşabilir. Sürekli bir toparlanmaya ulaşmak için Dogecoin’in güncel fiyatının üzerinde bir rakamla kapanış direnç çizgisini kırması gerekiyor. Bu kırılma, bir yükseliş toparlanmasının erken bir işaretini sunabilir. Kripto para; fiyatını 0,081 dolar ile 0,095 dolar ve ardından 1,0475 dolar potansiyel hedefine yükseltmek ve yüzde 47,8 kazanç elde etmek istiyor.

Dogecoin teknik göstergeleri

Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması: Düşüş bölgesine doğru aşağı inen güçlü bir düşüş momentumunu yansıtıyor.

Üstel Hareketli Ortalama: Günlük EMA’lar 0,081 dolar seviyesinin yakınında yoğunlaşarak bu seviyenin direnç gücünü artırıyor.

coingape.com


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin