featured

NEXO’nun Kripto Kredi imkanı ile Bitcoin Halving’den en iyi şekilde yararlanın

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Nexo: Dünyanın Önde Gelen Kripto Borç Verme platformu.

Kripto para meraklıları, varlıklarını uzun bir süre elinde tutma gücünün giderek daha fazla farkında oluyorlar. Yükselişine hızla devam eden Nexo, kripto para iş hacminde hızla bir sonraki güç oyuncusu haline geliyor. Kişilere, Bitcoin’lerini satmadan fiat para ödünç verme olanağı sağlayarak, Nexo’nun Anında Kripto Kredi HatlarıTM, zaman içinde BTC’lerinin tam değerini ortaya çıkarmak isteyen akıllı kripto yatırımcıları için hayati önem taşımaktadır. Sadece %5,9’dan başlayan bir APR ile kredi hizmetimizin Blockchain finansmanı konusunda hiçbir eşi benzeri yoktur.

Bitcoin Yarılanma, 2020

Blok yarılanması yaklaşık dört yılda bir meydana gelen bir olaydır. Yarılanma akabinde, Madencilerinin Bitcoin ağındaki bir bloğu çözdükten sonra kazandığı blok ödülü yarı yarıya azalmaktadır. Sonuç olarak, yeni Bitcoin’lerin üretilme hızı yavaşlar ve azalır. Yarılanma olayı periyodiktir ve Bitcoin kodlarına göre programlıdır. Bitcoin algoritmasına göre, her 210.000 Bitcoin dolaşıma girdiğinde bir yarılanma gerçekleşir.

Bitcoin Yarılanma Etkinliği

Tarihsel olarak, şuana kadar 2 yarılanma olayı gerçekleşti. Birincisi 2012’de ve ikincisi 2016’da gerçekleşen yarılanmalardır. Blok ödüllerinin sırasıyla 50’den 25’e ve 12.5’e düştüğü yarılanmalardır. Sonuç olarak, 2020’de yaşanacak olan yani önümüzdeki yarılanmada, blok ödülleri 6.25 olacak. Belirli sayıda Bitcoin (21 milyon) olduğu için, gelecek tarihte sadece 64 yarılanma olacaktır.

Peki Yarılanma Ne Zaman Olacak!

630.000 (3×210.000) Bitcoinin dolaşımda olmasına bağlı olarak yarılanma olayı için sabit bir tarih yoktur. Ortalama olarak her 10 dakikada bir bitcoin çıkarılır ve günde 144 bitcoin kilidi açılmaktadır. Bu hızda, 2020 ortalarındaki ile bir sonraki yarılanma arasında ortalama dört yıl var. Bununla birlikte, bitcoin madenciliği oranı dalgalandığından, yarılanma olayının gerçekleşeceği kesin tarih net olarak bilinmemekte.

Bitcoin’in Muhtemel Değeri, Fiyat Oynaklığı ve Blok Yarılanması..

Bitcoin’in değeri, bir blok yarılanana kadar oynak bir şekilde değişken hale gelebilir, yani bu dönemde fiyatlar hızla değişebilir. Bu nedenle, yarılanma tamamlanana kadar Bitcoin fiyatının geleceğini kesin olarak tahmin etmek imkansızdır.

Bununla birlikte, hem 2012 hem de 2016’da ki yarılanmalarda, Bitcoin’in fiyatı, önceki her bir yarılanma olayından yaklaşık bir yıl sonra, uzun yıllar boyunca toplam yükselmesine ek olarak yaklaşık bir seviyeye yükseldi. Bu etki için birkaç açıklama mevcut. İlk olarak, yeni Bitcoin’lerin pazara girme oranındaki sayısal azalma, kıtlık oluşması ve dolayısı ile Stok / Akış oranında bozulma yaşanır, bu durumda da fiyatlarda yukarı yönlü değişmeler görülür.

Buna ek olarak, insanların önceki yarılanmalarla ilgili deneyimleri, 2020’deki yarılanma için fiyat artışına proaktif olarak bahis yapan kripto meraklılarının hareketleriyle sonuçlandı ve bu da artan fiyatlar için bir başka değişime neden olma görevi gördü.

Her bir yarılanma olayında Bitcoin’in değerinin yükselecek olma olasılığı arttıkça, kripto paraya tutunmak katlanarak daha karlı hale geldi.

Son olarak NEXO ile ilgili bu yarılanmayı en avantajlı şekilde geçirebilirsiniz.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin