Güney Kore'nin en büyük kripto borası Upbit saldırıya uğradı.
Güney Kore'nin en büyük kripto borası Upbit saldırıya uğradı.

Güney Kore’nin en büyük kripto borsası Upbit saldırıya uğradı: Hack ile ilgili tüm detaylar

service service
Share

Share This Post

or copy the link

27 Kasım 2019’da Upbit büyük bir hack saldırısıyla sarsıldı. Hırsız veya hırsızların, çalınan ETH’leri küçük dilimlere bölerek farklı borsalara ve cüzdanlara gönderdiği ortaya çıktı. Bugüne kadar 1000’den fazla ETH, üç ayrı borsaya taşındı.

Kayıp 50 milyon doların üzerinde

27 Kasım’da, Güney Kore’nin büyük kripto para borsası Upbit saldırıya uğradı. Bilgisayar korsanları, 50 milyon dolara tekabül eden 342.000 ETH çaldı. Upbit kripto topluluğunu derhal haberdar etti ve hack kurbanlarının tüm zararlarını Upbit’in kurumsal varlıklarından telafi edeceğini açıkladı.

Binance, OKEx, KuCoin, Changelly ve Huobi Global dahil olmak üzere birçok üst borsadaki yöneticiler de borsayı desteklemek için öne çıktı ve hack fonlarının platformlarından geçmesini engellemeye çalıştıklarını açıkladı.

Upbit hack olayını pek çok analist izliyor

Hırsızlar, fonları tüm önemlere rağmen borsalara aktarmayı başardı.

Whale Alert isimli hesaptan da bilgileri paylaşılan hacker, çalınan ETH’lerin çoğunu bilinmeyen cüzdanlara taşıyor. Hırsızlar bugün 10.000 ETH’yi bilinmeyen bir cüzdana taşıdı. Bu bilinmeyen cüzdandan kısa bir süre sonra iki farklı bilinmeyen adrese 1.001 ETH ve 10.000 ETH gönderildi.

coingape


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin