Ethereum arzı, Merge sonrası rekor düşük seviyeye geriledi!
Ethereum arzı, Merge sonrası rekor düşük seviyeye geriledi!

Ethereum arzı, Merge sonrası rekor düşük seviyeye geriledi!

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para Haber – Ethereum’un dolaşımdaki arzı, The Merge’den sonra en düşük seviyesine ulaştı ve 120.5 milyon tokene geriledi. Merge güncellemesi, Ethereum ağ tarihindeki en önemli teknik değişikliklerden biridir. Ağı, iş ispatından hisse ispatına dönüştürdü ve Ethereum’un net ihracını önemli ölçüde azalttı.

Azalan Ethereum arzı, Bitcoin’in artan fiyatı ve yükselen hisse senedi piyasalarından kaynaklanmaktadır. Yatırımcılar, yalnızca piyasa trendlerini gözlemlediklerinde zincir üzerinde elde edilebilecek daha yüksek riskli tokenleri satın alma eğilimindedir. Ağa yönelik bu talep akışı, mevcut Ethereum arzını daha da azaltır.

Ethereum‘un genel işlem maliyetleri 2023’ün başından bu yana istikrarlı bir şekilde artıyor ve hem Bitcoin hem de Ethereum fiyatlarının çok daha yüksek olduğu 2021’in üçüncü çeyreğine geçici olarak ulaştı.

Dune Analytics’e göre, Ethereum’daki NFT faaliyetleri son zamanlarda hafif bir canlanma yaşadı. NFT piyasalarında son günlerde görülen hareketlilik de Ethereum işlemlerinin artmasını sağladı.

Ethereum’un dolaşımı, birçok analistin ve yatırımcının ETH fiyatı değerlendirmelerinde önemli bir rol oynar, çünkü dolaşımdaki token miktarının azalması daha iyi fiyatlandırma beklentileri anlamına gelir.

cryptopolitan


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin