featured

Ethereum arzı, 2015 yılından bu yana en düşük seviyesinde!

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para Haber – Piyasa değerine göre en büyük altcoin olan Ethereum, en son Şangay güncellemesi ilerledikçe arzda azalma yaşıyor. Ethereum arzının düşük kalması yatırımcıyı ise memnun ediyor. Özellikle, dijital varlığın toplam arzı 2023’ün başından bu yana 66.000 ETH’nin üzerinde azalma gördü.

Altcoin’leri liderinde yaşanan arzı düşüşü onu deflasyonist hale getirdi. Zincir üstü analitik sağlayıcısı Santiment konuya ilişkin açıklama yaptı. Veri sağlayıcısı, 28 Mart Salı günü son verileri paylaştı. Şu anda borsalarda mevcut ETH’nin yalnızca %10,31’i bulunuyor. Bu, Temmuz 2015’ten bu yana en düşük seviye olarak kayıtlara geçti.

Ethereum arzı yüzde olarak şu anda başlangıcından bu yana en düşük seviyesini gördü. ETH miktarı şu anda kendi gözetiminde ve borsalardan uzakta geziniyor. Tokenin yaklaşık 8 yıl önce piyasaya sürüldüğü haftadan bu yana en yüksek seviyede tutuluyor.

Ethereum arzında düşüş büyük oranda arttı

Piyasanın en değerli ikinci varlığı Ethereum her zamankinden daha güvenilir ve iyi bir yatırım aracı olarak kendini koruyor. Ethereum arzından yaşanan düşüş bunun en güzel örneği oldu. Zincir üstü analitik sağlayıcısı Santiment, bu büyük düşüşü şu şekilde yorumluyor:

“Borsalardaki bu tüm zamanların en düşük ETH oranı (%10.31), stokçuların güvenini gösteriyor.”

Ethereum’un kendi kendine gözetimindeki artış, yatırımcılar arasında tokenlerini kripto borsalarında bırakmak yerine kişisel cüzdanlarında tutma eğiliminden kaynaklanıyor. Bu davranış değişikliği, FTX gibi borsaların batışından kaynaklandığını gösterebiliriz.

finbold


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin