featured

Elon Musk’un Twitter CEO’luğundan ayrılması Dogecoin’i nasıl etkileyecek?

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Twitter’ın sahibi ve orijinal meme coin Dogecoin’in büyük destekçisi olan Elon Musk, ürün geliştirmeye odaklanmak için sosyal medya platformu Twitter’ın CEO’luğundan istifa ediyor. Musk, şimdilik yalnızca Twitter’ın baş teknoloji sorumlusu olarak görev yapacak.

Elon Musk, Twitter CEO görevinden istifa etti

Teknoloji milyarderi, 11 Mayıs gece yarısına doğru attığı bir tweet ile Twitter’ı altı hafta içinde devralacak bir CEO’yu işe aldığını söyledi. Bu haberin Dogecoin’in ilerleyişini nasıl etkileyeceği yatırımcılar için merak konusu.

DOGE coin, kripto pazarının geri kalanı gibi Nisan 2023 zirvesinden sonra yüzde 32 düştü ve bu açıklamanın ardından daha da aşağı kayması muhtemel. Musk, kripto para biriminin ateşli bir destekçisi ve yorumları, destekleri ile DOGE’ye olan hayranlığı grafiklere de yansıyor. Birçok durumda DOGE fiyatları, çoğunlukla Twitter’da yayınlanan Musk’tan gelen yorumların ardından yükseliyordu.

Çoğu meme kripto parası gibi bazıları da DOGE’nin temel bir değeri olmadığını dile getirdi. Yalnızca destekçilerin kripto paranın yükseliş ve düşüş döngülerini sürdürmeye istekli olduğunu savundu. Son boğa döngüsü sırasında DOGE, Elon Musk’un Saturday Night Live (SNL) şovunda “Doge ustası” olduğunu söylediğinde zirveye çıkarak 0,70 doların üzerine bir artış seyretti.

Geçtiğimiz birkaç ay içinde DOGE, 2022’nin 4. çeyreğinde yüzde 85’in üzerinde düşüşle 0,05 dolara geriledi. Ancak bu, Elon Musk’un proje hakkında tweet atmasını engellemedi.

11 Mayıs Dogecoin Grafiği (Kaynak: Binance DOGEUSDT, TradingView)

Nisan ayında, Musk şu anda liderliğini yaptığı Twitter’ın logosunu geçici olarak meme projesiyle ilişkilendirildi. Logo, Shiba Inu köpeği olarak değiştirildi ve bu durum DOGE fiyatlarını yükselti. Buna karşılık DOGE değerine, 4 milyar dolar eklenerek 0,07 dolardan 0,10 dolara yükselmesi sağlandı. Musk, Twitter’ı temsil eden mavi kuş logosunu geçici olarak Shiba Inu ile değiştirerek sözünü yerine getirdiğini söyledi.

newsbtc.com


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin