featured

Elon Musk’ın X hamlesi DOGE fiyatını hareketlendirdi: 1 dolar hedefine ulaşabilecek mi?

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para Haber – Kripto para piyasasındaki en gözde meme coin olan Dogecoin’in (DOGE) fiyatı son birkaç gün içinde güçlü bir artış gördü. Bu hareket, altcoin’lerin son günlerde kaybetme eğiliminde olduğu bir pazarda bir istisnaydı. Bunun başlıca nedeni, Twitter’ın DOGE hayranı Elon Musk tarafından X olarak yeniden markalaştırılmasıdır. Peki Twitter, X olduğunda Dogecoin 10 dolara ulaşabilir mi?

Dogecoin son zamanlarda nasıl performans gösterdi?

Dogecoin’in fiyatı son birkaç gün içinde güçlü bir artış gördü. Gözde meme coin’in fiyatı 0,065 dolardan 0,079 dolara yükseldi. Bu, son birkaç gün içinde %10’un üzerinde değer kazandığı anlamına geliyor.

DOGE

Bu, Dogecoin’i son birkaç gün içinde kazanç elde eden birkaç altcoin’den biri yaptı. Çünkü son 7 gündür piyasa lideri olan Bitcoin de dahil olmak kripto piyasasının çoğunluğu kırmızı renkte işlem görüyor. Bu yüzden DOGE fiyatındaki bu artışın istisna olduğu söylenebilir.

DOGE neden bu kadar artabildi?

Gözde meme coin’in fiyatı, Twitter’ın X olarak yeniden markalaşmasından güçlü bir artışla yararlanmayı başardı. Çünkü artık yatırımcılar, Elon Musk’ın Dogecoin’i olası yeni bir ödeme platformunda para birimi olarak tanıtmayı planlamasını umuyor.

Çünkü X, “her şey için bir platform” olmak ve bu sayede iletişim ve ödemeler gibi görevleri üstlenmek istiyor. DOGE, platformun temel bir parçası haline gelebilirse fiyat önümüzdeki aylarda ve hatta yıllarda fırlayabilir.

Fiyat yakında 10 dolara ulaşabilir mi?

Twitter’ın bu adımından ve Dogecoin fiyatından gelen olumlu tepkiden sonra, yatırımcılar şimdiden olası değer patlamalarının hayalini kuruyor. 10 dolar seviyesi, meme coin için hedeflenen popüler bir seviyedir. Ancak, ancak gerçeklikten biraz uzaktır.

Mevcut ayı piyasasında, DOGE fiyatının 10 kat artmasına neden olan tipik boğa koşullarını neredeyse hiç görmedik. Ancak, yine de kripto piyasası oldukça tahmin edilemez bir yapıya sahiptir.

Bu nedenle, yatırımcıların Dogecoin’i daha yükseğe çıkarmakla hâlâ ilgilenmeleri durumunda, yaklaşan boğa piyasasında 1 dolara yükselmesi daha gerçekçi bir hedeftir.

CryptoTicker

 


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin