featured

Piyasa kırmızıda işlem görürken DOGE yeni bir ralliye hazır! Kritik direnç kırılabilecek mi?

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para Haber – Kripto para piyasasındaki köpek temalı en gözde meme coin olan DOGE, bugün yapılan fiyat analizine göre yükseliş gösteriyor. Gözde meme coin, 0,059 dolar seviyesinde bir başka yüksek dip yarattı. Son saatlerde ise yükseliş momentumu içinde işlem görüyor.

Meme coin, 0,0595 dolar seviyesinde yeni bir destek noktası buldu. Bu da daha yüksek bir düşük ayarlandığı anlamına geliyor. Bu nedenle, DOGE daha da yükselmeye ve ardından da eylül ayının sonunda 0,065 dolarda bulunan direnci kırmaya hazır.

Piyasa son 24 saatte genel olarak kırmızıda işlem gördü. Piyasa lideri olan Bitcoin %3,09 oranında değer kaybederken, en gözde altcoin olan Ethereum ise %1,7’nin üzerinde düşüş yaşadı. Piyasanın geri kalanı da benzer düşüşler kaydetti.

DOGE 1 günlük fiyat grafiği analizi:

DOGE son 24 saat içinde 0,05952 dolar ile 0,06133 dolar aralığında işlem gördü. Bu da son 24 saatte hafif bir volatilite olduğu anlamına geliyor. İşlem hacmi %1,15 artarak 413,13 milyon dolar olurken, toplam piyasa değeri ise 8,11 milyar dolar civarında işlem gördü. Gözde meme coin, kripto para birimleri arasındaki sıralamada ise 10. sırada yer alıyor.

DOGE

4 saatlik fiyat grafiği analizi:

4 saatlik grafikte, gün içinde yükseliş momentumunun geri döndüğünü görebiliriz. Bu da gece boyunca daha fazla toparlanmanın olacağını gösteriyor.

Fiyat hareketi, birkaç gün süren güçlü yükseliş momentumunun ardından 0,065 dolarlık direncin daha da yükselişi engellemesi sebebiyle bu ayın başlarında yatay konsolidasyon gördü. Pazartesi günü yukarı yönlü hareket edememesinin ardından DOGE, alım baskısını kaybetmeye başladı.

Sonuç olarak, gözde meme coin dünün ortasında artan satış baskısı gördü. Bu da 0,0625 dolar seviyesine doğru hızlı bir yükselişe neden oldu. Daha sonra ise yaşanan %6’lık kayıp, bir sonraki destek noktası olan 0,06 dolar seviyesinin altına düşülmesine sebep oldu. Böylece 0,0595 dolarda yeni bir düşük seviye ayarlanmış oldu.

O zamandan beri, fiyat hareketi tersine döndü ve hızla 0,061 doların üzerine çıktı. Eğer momentum gece boyunca devam ederse, meme coin’in hafta sonuna kadar önceki zirvelerini yeniden test etmesi bekleniyor.

Sonuç olarak

Dogecoin’in gün boyunca geri dönüş sinyalleri göstermesi sebebiyle bugün yükselişte olduğu söylenebilir. Bu nedenle, DOGE daha da yükselmeye hazır görünüyor.

cryptopolitan


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin