Cosmos ve IOTA fiyat analizi: Bitcoin'den ayrışan ikilinin hamleleri dikkat çekiyor! Yükselecekler mi?
Cosmos ve IOTA fiyat analizi: Bitcoin'den ayrışan ikilinin hamleleri dikkat çekiyor! Yükselecekler mi?

Detaylar belli oldu: SEC’in Ripple’a açtığı davanın ayrıntıları

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para Haber – ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple aleyhine resmen dava açtı. Şikayetinde, SEC, XRP kripto para biriminin devam eden bir teklifi aracılığıyla işini finanse etmek için blok zinciri şirketini yasadışı olarak 1.3 milyar dolar toplamakla suçluyor.

Kayıtsız menkul kıymet

SEC’in şikayetine göre Ripple; Şirketin kurucu ortağı, yönetim kurulu başkanı ve eski CEO’su Christian Larsen; ve şirketin mevcut CEO’su Bradley Garlinghouse, şirketin işlerini finanse etmek için sermaye topladı. Şikayet, Ripple’ın 2013’ten başlayarak, XRP olarak bilinen dijital varlıkların ABD’deki ve dünyadaki yatırımcılara kayıtsız menkul kıymetler olarak satılması yoluyla fon sağladığını iddia ediyor.

Dava, Ripple’ın “hedeflerinin ve kendi finansal gerçekliklerinin” XRP’yi “mümkün olduğunca geniş” sunmaya zorladığını iddia ediyor.

SEC, Chris Larsen ve eşinin yasadışı satışlardan 450 milyon doları açıklayabildiğini tahmin ediyor.

Duyuruyu takiben XRP, %20 düşerek 0.40 dolar seviyesinden işlem görüyor.

u.today


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin