Dünyaca ünlü popüler bankası emeklilik fonunda Bitcoin tutmaya başladı!
Dünyaca ünlü popüler bankası emeklilik fonunda Bitcoin tutmaya başladı!

Bitcoin son iki haftanın en yüksek seviyesinde – yeni bir ATH mi geliyor?

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para Haber – Bitcoin, 19.500 $’lık zorlu engeli aştı ve Çarşamba günü son iki haftanın en yüksek seviyesine sıçradı.

Piyasa değerine göre lider kripto para, Avrupa işlem saatlerinde 19.753 $’a ulaştı. Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19.920 $’a ulaştığı 1 Aralık’tan bu yana en yüksek seviyede.

Zemin korunacak mı?

Bitcoin’in 19.500 doların üzerinde bir zemini tutup tutmayacağı henüz belli değil. Kripto para birimi, 22 Kasım’dan bu yana, bazı yatırımcıların kâr alması nedeniyle bu seviyenin üzerinde bir dayanak noktası oluşturmak üzere hareket ettiğinde birçok kez başarısız oldu. Salı günü tartışıldığı üzere, 20.000 $’a giden yolda hala büyük satış emirleri olduğundan, 20.000 $’lık psikolojik engelin üzerinde çok beklenen kırılmayı zorlamak, kısa vadede boğalar için zorlu bir görev olabilir.

Fransız çokuluslu yatırım bankası ve finansal hizmetler şirketi Societe Generale, efxdata.com’a göre 2021’de Dolar Endeksi’nde (DXY) %5 düşüş ve ertesi yıl daha fazla kayıp öngörüyor. Morgan Stanley, Goldman Sachs ve JP Morgan gibi diğer önde gelen yatırım bankaları da doların gelecek yıl değer kaybetmeye devam etmesini bekliyor.

Doların ana para birimleri karşısındaki değerini izleyen Dolar Endeksi, yazım sırasında 32 ayın en düşük seviyesi olan 90,20’de seyrediyor. Küresel rezerv para birimi, esas olarak Federal Rezerv’in koronavirüs kaynaklı ekonomik yavaşlamaya karşı koymayı amaçlayan para arzını artırma politikaları nedeniyle bu yıl %6,5 oranında değer kaybı yaşadı.

Bitcoin ve dolar

Bitcoin, bu yıl sürekli olarak dolar endeksine ters yönde hareket etti. İş zekası şirketi MicroStrategy gibi halka açık tanınmış şirketler, düşen dolara karşı koruma olarak Bitcoin’i rezerv varlık olarak benimsedi.

Michael Saylor geçen ay yaptığı açıklamada “Yapmaya çalıştığımız şey, hazinemizi korumak” ifadesini kullanmıştı. Nasdaq listesinde yer alan MicroStrategy’nin CEO’su firmanın Bitcoin alımlarının ardındaki mantığı açıklarken nakit paranın satın alma gücünin hızla düştüğüne vurgu yapmış ve kripto para biriminin altın fiyatından daha iyi bir değer deposu olduğunu belirtmişti.

coindesk


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin