featured

Bitcoin fiyatı üçgen formasyonunda: Kırılma anı yaklaşıyor!

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para Haber – Son iki haftadır, Bitcoin‘in fiyatı alıcılar ve satıcılar arasında belirgin bir hakimiyet göstermeden yatay bir seyir izliyor. Bu konsolidasyon, pazar liderindeki belirsizlik hissiyle birlikte diğer üst düzey kripto para birimleri arasında kararsız bir piyasa durumuna yol açtı. Ancak daha kısa bir zaman dilimine yakından bakıldığında, Bitcoin fiyatının düz bir seyir izlediği ve alıcıların satın alma baskısını artırabilecek simetrik bir üçgen formasyonu oluşturduğu görülüyor.

Anahtar noktalar:

  • Üçgen formasyonunun her iki tarafından da bir kırılma, Bitcoin fiyatındaki mevcut dalgalanmayı çözecektir.
  • Gerçek bir toparlanma için alıcıların kanal formasyonunun direnç trend çizgisini aşması gerekir.
  • Bitcoin’de gün içi işlem hacmi, %25,4’lük bir kayıp anlamına gelen 7.45 milyar dolardır.

Bitcoin Weekly Forecast

Bitcoin fiyatı %0,18’lik küçük bir gün içi kayıpla yatay bir seyir izliyor ve üçgen formasyonunun zirvesine doğru hareket ediyor. Piyasadaki belirsizliğe rağmen, fiyatlar kesinlikle bu formasyonun gerçekliğini doğrulayan bir yakınsama sergiliyor.

Bu nedenle, fiyat yayılımının üçgen içinde daralmaya başlaması, bir kırılma noktasının yaklaştığının bir göstergesidir. Genel trend çizgisinden gelen bir yükseliş kırılması, 4 saatlik bir mum kapanışıyla birlikte, çekişmenin kazanıldığını gösterir ve fiyat hareketini yönlendirmeye devam eder.

Kırılmanın ardından gerçekleşecek bir ralli, devam eden düzeltme aşamasındaki kanal formasyonunun direnç trend çizgisine %5-6 oranında bir artış getirebilir.

Bunun aksine, üçgenin desteğinin altında bir kırılma, fiyatların kanalın trend çizgisini aşağı yönlü kırma olasılığını artırır.

Teknik göstergeler

Göreceli Güç Endeksi: Nötr çizgi etrafında dalgalanan günlük RSI eğimi, yatırımcılar arasındaki kararsızlığı yansıtıyor.

Bollinger Bandı: Üçgen formasyonundan bir kırılma, Bollinger Bantları göstergesine meydan okuyarak momentum ticaretinin kurulmasını işaret eder.

Direnç seviyeleri: 27.800 dolar ve 29.800 dolar

Destek seviyeleri: 25.200 dolar ve 26.786 dolar

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin