featured

Bitcoin fiyatı neden düşüyor? Piyasa gerilerken bu altcoinler fırsat yaratıyor…

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto para piyasası haftaya Bitcoin’deki kritik düşüşle başladı ve bir gün öncesine nazaran yüzde 4,56 değer kaybederek önemli bir gerileme yaşadı. Bitcoin yüzde 5’in üzerinde değer kaybederek 60,900 seviyesine geriledi. Son 6 ayın en düşük seviyesine inen BTC’deki bu düşüş, önemli bir geri çekilmeyi de beraberinde getirdi. Piyasa değeri açısından ilk ellide yer alan altcoinler, yüzde 3 ile 10 arasında değer kaybı yaşadı. Bununla birlikte meme coin piyasasında da kayıplar derinleşti ve meme piyasa değeri yüzde 7,73 geriledi.

Bitcoin fiyat analizi: BTC 60 bin doların altına düşebilir!

Bitcoin, bu yazının yazıldığı sırada 60,900 dolar seviyesi ile 61,200 seviyesinden hareket ediyor. Son 1 haftada yüzde 7’lik bir düşüş gösteren Bitcoin fiyatında yaşanan bu kayıp üzerinde küresel ekonomik verilerin etkisi olduğu düşünülüyor. ABD faiz oranlarındaki belirsizlik, FED’in faiz indirimine dair beklentilerin düşmesi ve enflasyon verileri endişeleri arttırırken risk endeksi yüksek piyasalara duyulan güven düşüyor.

Bitcoin
BTC günlük fiyat grafiği Kaynak: CoinMarketCap

Bununla birlikte BTC teknik verileri satış baskısının süreceği yönünde işaretler barındırıyor. Bitcoin MACD seviyesi satış aralığında yoğunlaşırken SMA 200 bunun aksine toparlanma belirtileri taşıyor. Karışık sinyaller veren Bitcoin grafiklerinde 60 bin dolar seviyesinin altında bir düşüş 50 bin dolara kadar bir gerilemeyi beraberinde getirebilir. Özellikle 10x Research’in X paylaşımlarında paylaştığı çift zirve analizi BTC fiyatının gerilebileceğine dair endişeleri arttırdı.

Bu altcoinler dip bölgesine geldi mi?

Bitcoin ile birlikte gerileyen altcoin piyasasında Ethereum ve Solana yüzde 5, BNB yüzde 3, Toncoin yüzde 4,33 değer kaybetti. Buna karşın lider altcoin Ethereum’un fiyat tahmininde ETF’lerin etkisiyle daha fazla düşüş bekleniyor. Ethereum 3,400 seviyesinin altına düşmesi yeni bir alım fırsatı verirken analistler 2.400 ila 3.000 dolar seviyesini işaret ediyor.

XRP fiyatı piyasa şartlarına karşı dirençli kalırken günlük yüzde 2’lik bir kayıpla 0,47 dolardan işlem görüyor. Buna karşın işlem hacmi hızlı bir artışla yüzde 163 gösterdi ve kurumsal satıcıların alım yapması piyasadaki güveni tazeledi. Son bir haftada 0,7 milyonluk yatırım girişi gören XRP, Interledger Protokolünü (ILP) çevresinde gördüğü teknolojik destek ile önemli bir fiyat kırılmasının eşiğinde duruyor.

Solana son 1 haftada 145 dolardan 127 kadar geriledi. Piyasadaki son karmaşa ile birlikte yüzde 11 kayıp yaşayan SOL coin fiyat tahminleri 100-104 dolar bölgesinde. Altcoinin bu seviyede bir düşüş yaşaması yeni bir birikim noktasını işaret ediyor. Buna karşın kurumsal şirketlerin Solana ve XRP’ye ilgisinin artmasıyla SOL işlem hacminde yüzde 230’luk bir artış yaşandı.

Meme coin piyasasında öne çıkan varlıklar: Pepe Unchained

Meme coinler, piyasadaki son karmaşa ile birlikte yüzde 7 ile 10 arasında değer kaybetti. Popüler meme coin Pepe fiyatı son 1 ayın en düşük seviyesi 0,00001077 dolara indi. Buna karşın en iyi ön satışlardan olan Pepe Unchained gibi yeni çıkan coinler iyi bir yatırım tercihi olarak değerlendiriliyor.

Pepe Unchained Ziyaret Edin

Pepe Unchained, Katman-2 üzerinde işlem gören ilk Pepe parası olarak öne çıkıyor. Katman-2 ağının hız, düşük ücret ve ölçeklenebilirlik açısından avantajlarını taşıyan PEPU, düşük işlem ücretleri ile yatırımcıya daha fazla kazanç sağlama fırsatı veriyor. Özel blok gezgini sayesinde Ethereum ile Pepe arasında bağ kuran yeni meme coin, staking avantajlarını da kullanıcıya sunuyor.

Pepe Unchained, satın alındıktan sonra hemen bahis yapma imkânı veriyor. 0,008032 dolardan satışa sunulan PEPU tokeni, ön satış aşamasındaki her yeni etapta fiyat artışına giderek daha fazla değer kazanıyor. Teknolojik altyapısı ile meme coin piyasasına yeni bir soluk getiren PEPU’nun büyüme potansiyeline bakıldığında meme coinin 100x yapacak coinler arasına girebileceği düşünülüyor.

 


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin