Tanınmış analistten Bitcoin ve XRP için korkutan senaryo! “Dördüncü çeyrek sıkıntılı geçecek”
Bitcoin kârlı bir yatırım mı? Dikkat çekici bir veri ortaya çıktı

Bitcoin fiyat analizi: Bu hafta BTC yükselişini belirleyecek en kritik direnç noktası

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Bitcoin, yaklaşık 10 gün önce 10.500 dolarda zirve yaptıktan sonra 9.000 dolar seviyesinde konsolide olarak fiyat hareketlerine devam ediyor. Bitcoin, bu hafta 9.500 dolara doğru bir hareket başlatabilirse, gözler yeniden 10.000 dolar seviyesine çevrilecek. 9.000 dolar seviyesinden görülen sağlam destek ise 9.500 dolar seviyesine bir atak için umut verici gözüküyor.

Bitcoin kısa vadeli destek ve direnç seviyeleri

Önemli göstergelerden oluşan “confluence detector” aracına göre, ilk direnç bölgesi 9,200 dolar bandı olarak gözüküyor. Önemli göstergeler, bu bölgede direnç noktaların yoğunluğundan bahsediyor. Göstergeler, saatlik ve 15 dakikalık en yüksek değerleri baz alarak; saatlikte SMA(5), 15 dk. Bollinger bant orta çizgisi değeri, 15 dk.lık basit hareketli ortalama ve saatlik Bollinger bant orta çizgisi değerlerinden oluşuyor.

BTC yükselişi için 9.300 doların hemen altı kritik bir bölge

Buna göre en belirgin direnç noktası ise 9.295,24 dolarda gözlenmekte. Zira günlük grafikte SMA(5), Fib 61,8 noktası, aylık grafikte Fib 38,2, 4 saatlik grafikte SMA (50) ve saatlik grafikte SMA (200) değerlerine ev sahipliği yapıyor. Bitcoin alıcıları bu seviyedeki direnci kırabilirse, önümüzdeki haftalarda 10.000 dolara yönelik daha güçlü hareketler görebiliriz.

BTC/USD için kritik destek noktaları

Düşüş bölgesinde ise en uygun destek alanı 9.009 dolar olarak görülüyor. Bu alanda ise 10 günlük grafikte SMA(10), günlük grafikte SMA (200) ve dört saatlik grafikte Bollinger Bandının alt çizgisi yer alıyor. Diğer orta vadeli destek bölgeleri ise 8.819 dolar ve 8.533 dolar arasında bulunuyor.

fxstreet


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin